Kandydat do Rady Miejskiej Świebodzic, Sebastian Biały

 

Szanowni Państwo!

Kandyduję do Rady Miejskiej w Świebodzicach. Do wyborów pójdę razem z Komitetem Wyborczym Wyborców Ireneusz Zyska – Obywatelskie Świebodzice. Mój okręg wyborczy ma nr 12 i są to ulice: Browarowa, Chmielna, Heleny Modrzejewskiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Metalowców, Sportowa, Świdnicka, Św. Ojca Pio, Wojska Polskiego.

Mam 43 lata. Jestem świebodziczaninem od urodzenia, ale też z wyboru. Po okresie studiów i pracy zawodowej we Wrocławiu kilka lat temu wróciłem do rodzinnego miasta. Zawodowo zajmuję fotografowaniem i projektowaniem na potrzeby reklamy. Ponad dwa lata temu założyłem i redaguję lokalny serwis internetowy www.swiebodzice.info informujący o życiu miasta. Przez dwa lata prowadziłem zajęcia sekcji fotograficznej w świebodzickim MDK. Jestem osobą dynamiczną, aktywnie spędzającą czas. Turystyka rowerowa, piesza, a zimą narciarstwo śladowe – to moje pasje.

Jako radny będę pracował nad stworzeniem warunków do czynnego udziału mieszkańców w życiu miasta. Spowoduję, że będziemy żyć w przyjaznych i nowoczesnych Świebodzicach gdzie nasz głos ma znaczenie.

Cztery lata, tyle trwa kadencja Rady Miejskiej, to dużo i mało czasu. Dużo aby zmarnować taką część życia i mało aby zdążyć zrealizować zbyt ambitne plany. Przedstawiam mój program wyborczy. Jestem przekonany, że tych 13 punktów jest w zasięgu moich możliwości dlatego proszę o poparcie mojej kandydatury.

Program wyborczy:
1. Wymiana nawierzchni ulic Sportowej i Modrzejewskiej
2. Budowa łącznika, drogi łączącej ulicę Wojska Polskiego i Świdnicką oraz uporządkowanie terenów zielonych wokół tego miejsca (dla celów rekreacyjnych)
3. Zorganizowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych, regularnie odbierane „wystawki”
4. Kino w Świebodzicach, budowa lub adaptacja pomieszczenia
5. Wspieranie małych grup zainteresowań i promocja efektów ich działalności
6. Odnowienie współpracy z miastami partnerskimi, wymiana kulturalna, wystawy, wymiana grup o podobnej działalności
7. Nawiązanie współpracy z domami kultury w sąsiednich miastach (występy u sąsiadów, wymiana informacji, zaproszenia, wspólna organizacja imprez)
8. Pobudzenie ruchu turystycznego, promocja miasta, opracowanie programu działania i miejskiej trasy turystycznej. Wykorzystajmy Zamek Książ!
9. Hotspot w centrum miasta („otwarty” internet w Rynku)
10. Zwiększenie zaangażowania urzędników w pracy (skrócenie terminów załatwiania spraw, samodzielna inicjatywa);
11. Zorganizowanie miejsc parkingowych przy szkołach dla rodziców przywożących dzieci (do 3 min.)
12. Elektroniczne dzienniki ocen we wszystkich szkołach
13. Wprowadzenie współzawodnictwa międzyszkolnego w sporcie i nauce (konkursy, zawody, system motywacyjny).


seb

Spotkajmy się przy urnach wyborczych 16 listopada!

Pokażmy, że Świebodzice zasługują na więcej!

Sebastian Biały

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress