70 lat SP nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania

Okrągły jubileusz 70-lecia był okazją do świętowania w szkole podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. Obchody odbyły się w piątek, 10 listopada.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w sąsiadującym kościele o godzinie 13:00. Po mszy odbyła się oficjalna feta w holu szkoły. Życzenia składali: poseł na Sejm Ireneusz Zyska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, pani Irena Kwiatkowska z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz przedstawiciele spółek miejskich (?) i firm. Specjalnym gościem była jedna z patronek szkoły, pani Irena Kozłowska, nauczycielka tajnego nauczania.

Życzeń i prezentów było co nie miara. Szkoła niedawno otrzymała zmodernizowaną elewację sfinansowaną ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 i częściowo ze środków gminy. Były różnego rodzaju gadżety edukacyjne, które z pewnością się przydadzą. Największą jednak radość – sądząc z aplauzu – sprawiło przekazane przez posła Zyskę zaproszenie na bezpłatną wycieczkę do Sejmu w Warszawie dla 55 osób.

Niestety na sali niewielu było absolwentów szkoły i rodziców aktualnie uczących się dzieci. Pora kiedy wszyscy są w pracy nie sprzyja uczestnictwu. Nie zabrakło za to urzędników przeróżnych wydziałów świebodzickiego magistratu – czyżby wzięli urlopy?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress