A po Bacówce zostało tylko wspomnienie…

Bacówka Pod Trógarbem wybudowana pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku była schroniskiem PTTK. Zostało po niej tylko wspomnienie…

Wielu mieszkańców regionu ma na pewno odwiedzało to nieodległe miejsce, szczególnie gdy turystyka piesza była bardziej popularna. W czasach świetności Bacówka wraz z przyległym terenem była miejscem weekendowych wycieczek a na przeciwległym stoku był nawet niewielki orczyk dla amatorów narciarstwa. Ten dwupiętrowy budynek zbudowany był z drewna na betonowej podmurówce. Wewnątrz znajdowała mała restauracja, barek i pomieszczenia noclegowe. Po przemianach ustrojowych w Polsce, jak wiele obiektów PTTK, schronisko pod Trójgarbem marniało sięgając w 2009 roku po tytuł najgorszego schroniska górskiego w rankingu sporządzonym przez polski magazyn turystyki górskiej „n.p.m.”. Niedługo potem zostało zamknięte i od tego czasu rozkradane i dewastowane… W bezpośrednim sąsiedztwie poprowadzone są dwa znakowane szlaki turystyczne z Lubomina na Trójgarb: żółty i zielony.

22.11.2011 PTTK sprzedało obiekt z przyległym terenem firmie Dom-Investment Sp. z o.o. z Wałbrzycha. Wiosną tego roku budynek został na trwałe „przeniesiony do krainy wspomnień”. Nowy właściciel to firma specjalizująca się w budowie komfortowych domów jedno i wielorodzinnych.

Bacowka Pod Trojgarbem, fot. Sebastian Bialy
Bacowka Pod Trojgarbem, fot. Sebastian Bialy

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress