Anioły latały nisko w Świebodzicach!

W sobotę (9 maja), przed południem, na świebodzickim Rynku odbył się happenig z okazji Dania Dawcy Szpiku pod hasłem „I Ty możesz uratować komuś życie!”. Impreza została zorganizowana przez Anetę Sternę przy współpracy z Fundacją DKMS oraz przy pomocy wolontariuszy…

Pogoda zdawała się nie współpracować i od czasu do czasu popadywał deszcz, mimo to heppening na placu rynkowym wzbudził spore zainteresowanie. Podczas akcji informowano jak łatwo znaleźć się w grupie „aniołów”, potencjalnych dawców szpiku i zwiększyć szanse dla potrzebujących: Przede wszystkim trzeba otworzyć serce i podjąć świadomą decyzję. Należy też porzucić bezsensowne obawy i mity, gdyż obecnie komórki macierzyste są pobierane w 80% z krwi obwodowej, a tylko w 20% z talerza kości biodrowej. Nasz organizm po takim pobraniu regeneruje się w ciągu dwóch tygodni, a nasz bliźniak genetyczny dostaje nowe życie.

Po części plenerowej akcja przeniosła się do Centrum Rozwoju Funaberia gdzie prowadzono rejestrację dawców – w sobotę zarejestrowano 23 osoby, to 23 szanse na życie! Rejestracja jest bardzo prosta: wystarczy przekazać próbkę DNA (otworzyć usta i „pomiziać” patyczkiem) ze stosownymi dokumentami do Fundacji DKMS, i już. Można to zrobić na własną rękę, informacje są tutaj: www.dkms.pl.

Aneta Sterna: Dziękuję wszystkim – przede wszystkim za to, że jesteście, wówczas gdy trzeba wesprzeć najwyższe idee. W Świebodzicach jest mnóstwo pozytywnej energii. Dziękuję gwiazdom happeningu: Lazy Rockers, Adce & Gung The Funk kids, Justynie, Klaudii, Oli & Wiktorii i seniorom z ‘Czerwonych Róż’. Podziękowania z głębi serca lądują do wolontariuszy: Pani Jasia, Weronika x 2, Iga, Paulina x 2, Marta, Sara, Justyna, Hania, Kamila, Adam, i Adrian. Szczególnie dziękuję Piotrkowi i Darkowi…., Panowie byłoby bez Was ciężko. Aga – dzięki, że byłaś z nami! Intermarche dziękujemy za wsparcie spożywcze. Wielka buźka dla tych, którzy wiedzą, że nam pomogli i byli z nami!

Będzie kontynuacja akcji.

Sebastian Biały

_EB_9612

_EB_9595

_EB_9614

_EB_9609

_EB_9610

_EB_9592

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress