Atrakcje koncertowe Klubu APROPOS, wygraj wejściówki!

W marcu wałbrzyski Klub APROPOS przygotował „garść” atrakcji muzycznych. Ceny biletów są porównywalne z ceną biletu do kina, a wrażenia z wieczoru spędzonego przy muzyce na żywo nieporównywalne! Dzięki uprzejmości klubu, czytelnicy swiebodzice.info, otrzymają bezpłatne wejsciówki! Zapraszamy do udziału w prostych konkursach, w których nagrodami są bilety.

Już 2-go marca zapraszamy na pierwszą odsłonę projektu „Damy soulu, jazzu i bluesa”, której bohaterką będzie znakomita afroamerykańska piosenkarka Aretha Franklin, obdarzona mianem „Królowej Soulu”.
Autorem projektu „Damy soulu, jazzu i bluesa” jest znany wałbrzyskiej publiczności aranżer, kompozytor i pianista Andrzej Waśniewski. Głównym jego zamysłem jest nie tylko prezentacja dorobku dam światowej wokalistyki, ale także prezentacja i promocja gwiazd wschodzących – obiecujących i już uznanych wokalistek młodego pokolenia.
Podczas pierwszego wieczoru z dorobkiem Arethy Franklin zmierzy się Ania Kłys.
Bilety ; 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
swiebodzice.info mają do rozdania dwie pojedyncze wejściówki – patrz KONKURSY

8-go marca, Dzień Kobiet, o 18:00
rozpocznie się koncert audiowizualny „Zapiski Miłosne” oparty na poezji Bogusława Kierca z muzyką zespołu NA RAZ oraz klipami i impresjami wizualnymi. Głównym tematem twórczości Kierca jest mistyka – ukryta często w erotycznych przeżyciach i obrazach. Bogusław Kierc nie odbiera im dosłowności, łączy mistykę i erotykę.
Muzyka zawiera elementy pop’u, breakbeat’u, dubstep’u, ale odnosi się także do polskiego jazzu lat 60-tych, czy nawet słowiańskiej muzyki archaicznej.
Charakter spektaklu „Zapiski miłosne” pozostaje daleki od banału, może natomiast zaskoczyć nowatorskim sposobem narracji i odniesieniami do tematyki wiary, miłości i zmysłowości. Ten efekt był możliwy do uzyskania dzięki niezwykłemu i osobistemu zaangażowaniu w przedsięwzięcie Bogusława Kierca, wybitnego twórcy literatury, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Autor stworzył intymne, ciepłe i mądre teksty, w bezpretensjonalny sposób podejmujące ważne dla człowieka tematy.
Zobacz zapowiedź koncertu:

po koncercie (o godz. 20:00) Party z DJ „TYLKO WIELKIE PRZEBOJE”
Bilety 25 zł
swiebodzice.info mają do rozdania cztery pojedyncze wejściówki

09.03.2013 godz. 20:00
Grzegorz Karnas Quartet to zespół czerpiący z tradycji kolektywnej improwizacji jazzowej na bazie własnych, prostych tematów muzycznych jak i kompozycji, które w pewnym kontekście można uznać za standardy.
Osią formacji jest jej lider – Grzegorz Karnas – wokalista o głębokiej muzykalności i wyjątkowym talencie improwizatorskim – laureat wielu nagród, autor dwóch z czterech wyprodukowanych przez siebie płyt.
Muzyka kwartetu jest wędrówką poprzez pełną energii, mocno osadzoną w rytmie grę perkusisty Sebastiana Frankiewicza oraz kontrabasisty Michała Jarosa. To również podróż przez liryczne, patrząc z perspektywy polskiego zakątka Europy, pełne słowiańskiego piękna i erudycji muzyczne wywody pianisty Michała Tokaja oraz nierzadko abstrakcyjne, niemal hipnotyczne partie improwizacji wokalnych.
Spektakl w sferze werbalnej to luźne, poetyckie „zadumy”, opowieści o ludziach i spontaniczne werbalne wynurzenia…
BILETY: 30 zł przedsprzedaz, 40 zł w dniu koncertu
mamy dwie podwójne wejściówki dla czytelników

12.03.2013 godz. 20:00
INNER SPACES & David Doruzka (jazz nowoczesny)
Zapraszamy na koncert czesko-polskiego zespołu z gościnnym udziałem znakomitego gitarzysty Davida Dorůžki. Grupa będzie promowała swój nowy album „Light Year”
UWAGA: Z biletem z A`propos wolny wstęp na koncert INNER SPACES w Broumovie (Czechy) 13.03!!! To bardzo blisko od Wałbrzycha – trzydzieści kilka kilometrów!
Naprawdę warto!

Posłuchaj fragmentów płyty.

Skład zespołu:
Štěpánka Balcarová – trabka
Luboš Soukup – tenor, soprano sax
Vít Křišťan – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Grzegorz Maslowski – perkusja
Gość specjalny: David Dorůžka
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
swiebodzice.info mają do rozdania dwie podwójne wejściówki

14.03.2013 godz. 20:00
Magda PISKORCZYK Afro Groove zaprasza do muzycznej podróży poprzez świat bliskich jej tradycji, kultur i dźwięków.
Prezentuje Afro Groove, czyli wielobarwne, dynamiczne i bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.
Magda śpiewa (głównie po angielsku, ale też w językach tamaszek i bambara) i gra na gitarze akustycznej oraz basowej. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki. Magdzie towarzyszy trójka muzyków z bogatym elektryczno-akustycznym instrumentarium.
„Afro Groove” to także tytuł nominowanego do nagrody Fryderyk 2012 albumu, który Magda nagrała na żywo z Billy Gibsonem, amerykańskim wokalistą i wirtuozem harmonijki, nazywanym w Memphis Księciem Bealy Street. Magda Piskorczyk i Billy Gibson wystapili w wałbrzyskim Apropos we wrześniu 2010 roku. To właśnie tu odbył się ostatni koncert w ramach ich wspólnej, długiej (miesięcznej) i międzynarodowej trasy.
Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, aranżacje)
wystąpi z zespołem w składzie:
Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna;
Anna Patynek – instrumenty perkusyjne;
Bartosz Kazek – perkusja.
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
dwie podwójne wejściówki dla czytelników

23.03.2013 godz. 20:00
Limboski to projekt muzyczny i jednocześnie pseudonim artystyczny Michała Augustyniaka – wokalisty, autora piosenek i improwizującego gitarzysty.
W 2007 roku zaczął występować w Krakowskich klubach jako „Limbo Nu Blues Project”. Wkrótce skrócił nazwę do „Limbo” i rozpoczął współpracę z Łukaszem Wiśniewskim (harmonijka), Bartkiem Kazkiem (bębny) i Piotrem Górką (kontrabas). W tym składzie projekt wkrótce zyskał sobie uznanie na polskiej scenie bluesowej dzięki oryginalnemu podejściu do klasyki przedwojennego bluesa i melodyjnym oryginalnym piosenkom. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. główne nagrody na festiwalach „FAMA 2007” i „GRAMY 2008” dla najlepszego zespołu i dla najlepszej piosenki (utwór „Czarny Kolczyk”). W 2008 roku ukazał się album „Czarny Kolczyk”.Płyta szybko zyskała sobie oddanych fanów jednak wkrótce Michał Augustyniak rozwiązał dotychczasowy skład i rozpoczął pracę nad nowym materiałem, rezygnując z bluesowego brzmienia harmonijki ustnej. Nowa odsłona pt. „Limboski” sygnalizowała już samą nazwą odejście od bluesowo-folkowej stylistyki na rzecz brzmienia przypominającego bardziej Toma Waitsa oraz dalszą rozwój oryginalnego stylu piosenek.Tak więc Limboski z nowym zespołem w składzie: Jacek Cichocki ( instr. klawiszowe, akordeon, fortepian), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) i Bartek Kazek (bębny) rozpoczęli pracę nad nowym materiałem.Płyta „Cafe Brumba” ukazała sie w 2010 roku i wywołała zaskakująco duże zainteresowanie jak na wydawnictwo niezależne. Na płycie można było znaleźć nie tylko klimaty zwane miejskim folkiem, ale także motywy kubańskie, tango, rosyjski walc pogrzebowy czy inspiracje polskim folkiem. Robert Sankowski w „Duzym Formacie” pisał o „jednej z bardziej pozytywnych niespodzianek tego roku”. Płyta na dłużej zagościła w radiowej trójce i pozwoliła „Limboskiemu” zaistnieć nie tylko w świadomości bywalców festiwali bluesowych i stałych fanów jeszcze z czasów pierwszego składu „Limbo”:
Już rok później ukazała się zaskakująca płyta „Tribute to Georgie Buck” zawierająca interpretacje klasyków przedwojennego bluesa z delty rzeki Mississippi takich jak Robert Johnson, Skip James czy Blind Willie Johnson. Płyta została nagrana w konwencji lo-fi podczas spontanicznej sesji w małej drewnianej chatce w lesie w grudniu 2010 roku. Wszystkie nagrania zostały zarejestrowane na setkę, a na płycie zagrał gościnnie Romek Puchowski – awangardowy gitarzysta i wokalista bluesowy, który przed laty wprowadził Michała Augustyniaka w świat korzennej muzyki z delty Mississippi.Latem 2011 roku Limboski w pełnym składzie zagrał udaną trasę koncertową z płytą „Tribute to Georgie Buck” w Hiszpanii, gdzie okazało się, że nie tylko anglojęzyczne utwory z najnowszej płyty, ale także oryginalne piosenki po polsku wywołują gorące reakcje międzynarodowej publiczności. W wersji solowej Michał Augustyniak grał koncerty ze swoimi piosenkami oraz przedwojennym bluesem m. in. w Portugalii, Belgii Francji i w Niemczech. Okazjonalnie można również usłyszeć duet Limboski & Cichocki, gdzie lider wraz z fenomenalnym klawiszowcem Jackiem Cichockim interpretują na nowo, w kabaretowo-eksperymentalnym anturażu piosenki z repertuaru Limboskiego.
Poza swoim głównym projektem, Michał Augustyniak gra również na indyjskim instrumencie o nazwie sitar, często występując w duecie z krakowskim tablistą Janem Kubkiem. Cały czas poszukując nowych inspiracji, studiuje pozaeuropejskie systemy muzyczne oraz technikę śpiewu alikwotowego.
W 2011 roku Limboski został nominowany jako ARTYSTA ROKU w plebiscycie krakowskiej Gazety Wyborczej „KULTURALNE ODLOTY”. W doborowym gronie nominowanych znalazł się m. in. dyrektor Capelli Cracoviensis Jan Tomasz Adamus czy malarz Marcin Maciejowski.
Wstęp: 25 zł przedsprzedaz, 35 zł w dniu koncertu.
dwie podwójne wejściówki dla czytelników portalu

logo apropos

Klub APROPOS, Wałbrzych, ul, Wieniawskiego 82, ze Świebodzic dojazd na miejsce trwa 8-10 minut, tel.:(+48 74) 840 40 49 lub (+48 74) 660 63 20

I to jeszcze nie wszystko…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress