„Dom Złotego Wieku” – burmistrz zrobi co zechce

Podczas obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach podjęto uchwałę w sprawie nieruchomości po dawnym internacie szkoły zawodowej przy ul. Rekreacyjnej nazywanej „Domem Złotego Wieku”.

Rada Miejska przyjęła uchwałę wyrażającą zgodę na „przystąpienie do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego inwestycji pn. >Zmiana sposobu użytkowania wraz z przebudową i nadbudową budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku<”. Tym samym burmistrz Świebodzic dostał wolną rękę na podpisanie umowy z dowolnym inwestorem na jakąkolwiek inwestycję w tym miejscu.

W roku 2015 Gmina wydała ponad 70 tys. zł na doradztwo prawne i techniczne dla tej nieruchomości. Na początku bieżącego roku wystąpiłem do burmistrza o udostępnienie tych dokumentów – dokumentów nie udostępniono wbrew prawu. Czyżby szykowała się kolejna tajemnicza niespodzianka?

Gmina Świebodzice od wielu lat łoży na ochronę i utrzymanie nieużytkowanego obiektu i do tej pory nie potrafiła sobie z tym problemem poradzić. Pomysł partnerstwa publiczno-prywatnego pojawił się, przypominam, po raz pierwszy przed ostatnimi wyborami samorządowymi w programie wyborczym Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice.

Partnerstwo publiczno-prywatne to duża szansa na zagospodarowanie obiektu ale przyzwolenie na jednoosobowe podejmowanie decyzji w tej sprawie i zawarcie formuły o „przebudowie i nadbudowie” musi budzić niepokój.

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress