Dr Bodha Raj Subedi, nepalski chirurg onkolog wraz z żoną dr Alini Pokharel-Subedi – inicjatorami akcji humanitarnej dla Nepalu w Świebodzicach.

Stowarzyszenie Nepalczyków w Polsce (Non – Resident Nepalese in Poland) z siedzibą w Świebodzicach organizuje akcję zbierania pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Przewodniczącym Stowarzyszenia jest znany lekarz onkolog dr Bodha Raj Subedi, który w naszym mieście mieszka od 17 lat. Zwraca się on do wszystkich z dramatycznym apelem.

„Ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu z 25 kwietnia 2015 jest już ponad 5 tys. i nadal liczba ta rośnie. Ponad 10 mln.ludzi jest bez dachu nad głową. Zacznie się brak wody i jedzenia. Bądźmy solidarni z ludźmi jednego z najpiękniejszych, górzystych krajów świata. W takiej sytuacji każdy grosz jest na wagę złota. Dzięki dobrej woli człowieka Ci ludzie będą mogli żyć, a kraj odbudować się na nowo.”

Nie bądźmy obojętni. Datki można wpłacać na konto Stowarzyszenia.
Konto bankowe w BZWBK:
27 1090 2356 0000 0001 1368 0462
z tytułem przelewu „darowizna dla Nepalu”

Szczegółowe informacje dotyczące akcji pod numerami telefonów: 606852837, 604787866.

Stowarzyszenie Non-Resident Nepalese in Poland rozpoczęło swoją działalność w 2009 r. Działa na rzecz Nepalczyków mieszkających w Polsce oraz rozwój kultury i tradycji nepalskiej wśród Polaków jak i polskiej wśród Nepalczyków. Jest ukierunkowane na upowszechnianie wiedzy o kulturach świata i wyczulone na problemy społeczne wśród potrzebujących.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress