Dziury i nierówności na ul. Sienkiewicza w Świebodzicach

Wygląda na to, że nieprędko doczekamy się należytej nawierzchni jezdni na ulicy Sienkiewicza.

Ta ważna ulica w centrum miasta została „zrewitalizowana” wraz z całym centrum, jednak nie miała szczęścia co do jakości wykonanych prac. Ubiegłego lata przez kilka tygodni była zamknięta z powodu napraw gwarancyjnych. W jezdni pojawiły się zapadliska i wybrzuszenia. Po pracach polegających na zdjęciu nawierzchni i poprawkach w podbudowie miało być lepiej. Niestety już po kilku miesiącach okazało się, że prace zostały wykonane źle. Sytuacja na Sienkiewicza jest jeszcze gorsza niż przed remontem.

Ulica jest pełna wybojów, a zanosi się, że ten stan rzeczy potrwa długo. Jak poinformował burmistrz, odpowiadając na pytanie radnego Mariusza Szafrańca, na wczorajszej sesji Rady Miejskiej – wykonawca odmawia kolejnej naprawy w ramach gwarancji i sprawa trafi do sądu. Znając realia związane z polskimi sądami można przyjąć, że ulica nie będzie naprawiona przez najbliższe miesiące, a może i lata…

Zdaniem radnego, Mariusza Szafrańca, w przypadku gdy wykonawca uchyla się od wykonania prac w ramach gwarancji, Gmina powinna wykonać naprawę we własnym zakresie i dochodzić pokrycia kosztów od partacza na drodze sądowej. Tak aby zminimalizować czas oczekiwania do normalnego użytkowania drogi.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress