Ewa Grochowska Ambasadorem Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu

31 maja, na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu po raz pierwszy w Polsce miała miejsce Wielka Gala Finałowa Pedagogiki Teatru „Sezon na Edu!”, podsumowująca bogate działania edukacyjne, realizowane w ostatnim sezonie.

Podczas gali uhonorowano wszystkich tych, którzy współtworzyli wszelkie działania edukacyjne, prowadzone i współprowadzone przez teatr. Wręczono statuetki i „listy uwierzytelniające” piętnastu Ambasadorom Teatru – najbardziej zaangażowanym nauczycielom, kochającym teatr i potrafiącym „zarazić” swoją pasją młodzież.

Jako jedyna z powiatu świdnickiego, została uhonorowana tym prestiżowym tytułem nauczycielka świebodzickiego liceum, pani Ewa Baszak-Grochowska. Wyróżnienie świadczy o tym, jak ważna jest edukacja kulturalna w naszym liceum, oraz jak znaczącą rolę spełnia nasz nauczyciel w krzewieniu „ducha teatru”. Warto podkreślić, że pozostałe nagrodzone osoby pracują w Wałbrzychu i zostały wyróżnione za udział w konkretnym przedsięwzięciu, a nie za imponujący całokształt współpracy z teatrem na przestrzeni wielu lat.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. prezydent Wałbrzycha, dr R. Szełemej, oraz przedstawiciele Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Uświetniły ją fragmenty spektaklu „Tutaj jest wszystko”, premiera filmu „Mapa EDU”, przedstawiającego niepowtarzalną na skalę kraju działalność pedagogiczną wałbrzyskiego teatru, projekcje multimedialne, oraz występ duetu smyczkowego – Bożeny Papały i Tomasza Kulisiewicza.

/G.G./

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress