Film na ścianach Ratusza w Wałbrzychu na 50 lat BWA

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych, z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia działalności, w dniu 27 maja 2016r. godz. 21.00 (w przypadku ulewnego deszczu 28 maja) organizuje pokaz multimedialny w 3D obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza na fasadzie wałbrzyskiego Ratusza.

Prezentowany będzie film pt. „Ściany”, na który składa się animacja, stworzona na bazie 7 obrazów, z cyklu pt. „Ściany”, namalowanych w technice żel-art przez Jana Kantego Pawluśkiewicza. Animacji towarzyszy muzyka, także autorstwa J. K. Pawluśkiewicza. Film trwa ok. 25 min. Zasadnicza część filmu zostanie wzbogacona o część wstępną i końcową, zawierającą animowane tekstowe i obrazowe odniesienia do Krakowa i Wałbrzycha, ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności obchodów „70-lecia Polskiego Wałbrzycha”.
Patronat honorowy Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej
i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych i pianista – twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką
i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował już wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Kreuje w nich wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości.

BWA

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress