I co dalej ze szpitalem?

W dniu wczorajszym odbyła się nieudana próba rozmów z przedstawicielami EMC Instytut Medyczny SA na temat dalszego funkcjonowania świebodzickiego szpitala.

Nikt ze strony właściciela i dyrekcji szpitala Mikulicz nie pojawił się na spotkaniu zorganizowanym przez burmistrza. W ratuszu oprócz Pawła Ozgi czekali: minister Anna Zalewska, poseł Ireneusz Zyska, przedstawiciele wojewody dolnośląskiego, NFZ, i świdnickiego Sanepidu. Pod nieobecność jednej ze stron problemu zrezygnowano z wcześniej zapowiadanej transmisji na żywo ze spotkania. Były rozważne różne warianty wyjścia z impasu ale bez ustosunkowania się drugiej strony nie można ich brać pod uwagę. Szczegółowej analizie prawnej zostanie poddana umowa wiążąca szpital z NFZ. Jak zapowiedział przedstawiciel dolnośląskiego NFZ na chwilę obecną nie będzie rozwiązania umowy na prowadzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego za porozumieniem stron, jak chciał właściciel, ale z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Oznacza to, że oddziały będą funkcjonowały w tej formie do końca lutego 2019.

Wszyscy obecni oferowali zaangażowanie w sprawę „ratowania” szpitala jednocześnie podkreślając, że jest to prywatna własność i pole działania jest ograniczone. Burmistrz miasta, Paweł Ozga zapowiedział niezwłoczne podjęcie kolejnej próby negocjacji ze Spółką EMC.

10 myśli na temat “I co dalej ze szpitalem?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress