IV Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego – próba terenowa w Świebodzicach

Piętnaście powozów wzięło udział w próbie terenowej IV Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia imienia Księżnej Daisy von Pless w Książu. Po raz pierwszy impreza „zajrzała” do Świebodzic. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę 23 i 24 lipca 2016.

W Świebodzicach była zlokalizowana jedna z czterech przeszkód próby terenowej – drugiego z trzech etapów konkursu. Większość konkurencji rozegrano w Książu, na dziedzińcu Zamku i terenie hipodromu Stada Ogierów. Powozy przyjeżdżały do Świebodzic z Parku Książańskiego przez Bramę Lwów, robiły pętlę na Rynku z wykonaniem zadania i wracały przez Pełcznicę do Bramy Lwów i dalej na hipodrom. Zaprzęgi pojawiały się co 15-20 minut od godziny 9 rano.
Włączenie się w konkurs to szansa Świebodzic na promocję przy okazji poważnego wydarzenia w Książu, tak nieodległego od miasta i coraz bardziej znanego. „Pierwszy raz” to okazja aby zapoznać się z charakterem wydarzenia i lepsze zaplanowanie za rok. Oby tak się stało i nie zaprzepaszczono kolejnej okazji. Sam przejazd mimo, że efektowny to niestety trochę za mało – długi czas oczekiwania no kolejne zespoły wymaga zagospodarowania aby publiczność się nie nudziła i nie „uciekała” do domów.

Zdjęcia z III konkursu rozegranego w zeszłym roku można zobaczyć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress