Jazzowy początek czerwca w A’propos

Początek czerwca to dwa koncerty jazzowe w A’propos… (Wałbrzych, ul. Wieniawskiego 82)

1 czerwca 2016 godz. 19:00
ROY BENNET GROUP – koncert specjalny dla dorosłych z okazji Dnia Dziecka
Wstęp: zakup soku jabłkowego dla dorosłych podczas koncertu, dzieci i młodzież szkolna wstęp wolny

Zapraszamy na koncert specjalny dla dorosłych z okazji Dnia Dziecka. Prosimy o tłumne przybycie, tym bardziej że wstęp jest praktycznie wolny – podczas koncertu należy jedynie zakupić „sok jabłkowy dla dorosłych”. A w zamian na scenie 10 muzyków pod wodzą basisty Krzysztofa Witkowskiego z frontmanem i wokalistą, Jamajczykiem Royem Bennetem.

Wokalista zespołu – Roy Bennet – to rodowity Jamajczyk, na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji Jamajki, muzyki funkowej spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B.

Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i radiową „Trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’ oraz covery utworów największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya.

 

3 czerwca 2016 godz. 20:00
PIOTR DAMASIEWICZ QUINTET – Tribute to Szakal
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Piotr Damasiewicz Quintet zadebiutował 30 lipca 2015 z okazji „Wieczoru Szakala”. Był to koncert upamiętniający legendarnego saksofonistę Tomasza Szukalskiego, który odbył się w Łodzi na festiwalu „Letnia Akademia Jazzu”. Tego wieczoru, oddając hołd Szukalskiemu, wystąpiły dwie formacje – kwintet Piotra Damasiewicza i kwartet Tomasza Stańki.

Muzyka jaką prezentuje Damasiewicz wraz z zespołem odnosi się nie tylko do postaci wielkiego mistrza, ale w dużej mierze do czasów, w których saksofonista współtworzył najlepsze lata polskiej sceny jazzowej. W związku z tym w repertuarze zespołu oprócz utworów wykonywanych kiedyś przez Szukalskiego, znajdują się także utrzymane w założonej stylistyce kompozycje Piotra Damasiewicza i Gerarda Lebika.

Piotr Damasiewicz Quintet został zaproszony do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod koniec czerwca tego roku zagra krótką trasę koncertową. Przed wylotem muzycy planują koncerty w wybranych miastach naszego kraju, w tym również w Wałbrzychu w Klubie A’propos.

UWAGA: W przerwie koncertu kwintetu Piotra Damasiewicza „Tribute to Szakal” zapraszamy na finisaż wystawy Sławka Przerwy „One minute jazz portrait”. Bilety zakupione na koncert wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej: fotografii Sławomira Przerwy.

Szakal

Na ten koncert mam do rozlosowania dwie podwójne wejściówki. Aby wziąć udział w konkursie proszę odpowiedzieć na pytanie: Na jakim instrumencie gra Piotr Damasiewicz? Na odpowiedzi czekam do czwartku, 2 czerwca, do godziny 16. Zwycięzców poinformuję telefonicznie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony. Piotr Damasiewicz gra na trąbce. Wejściówki otrzymują panie S.G. i I.J.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress