Kalendarz

Mar
23
pt
Pudełko Zapałek @ klub A'propos
Mar 23@20:00
Pudełko Zapałek @ klub A'propos | Wałbrzych | Województwo dolnośląskie | Polska

Gramy ze sobą, nagrywamy i koncertujemy już od 15 lat. Jak można się domyślić, dzięki temu też znamy się do szpiku kości. W małym dolnośląskim miasteczku, gdzieś między wersami rzeczywistości powstawały kolejne piosenki, z którymi ruszaliśmy w świat by oddać kawałek swojego życia publiczności. Nie tylko swojego. Przecież piosenki pisze się, by na nowo ożywić kawałek świata, który przeminął, by opisać rzeczywistość i ludzi, którzy są, by opowiedzieć o marzeniach i nadziejach, które być może nadejdą. Dzięki poezji można nawet nadać nowe życie i ubrać w muzykę myśli zaklęte głęboko w czyjejś głowie. Otworzyć drzwi, które wydają się być zaryglowane od wewnątrz.
Niedawno napisaliśmy muzykę do kilku tekstów Michała Dziemiesza – który mimo tego, że przeszedł ciężki udar mózgu i od półtora roku jest zamknięty we własnym ciele, zaczął tworzyć krótkie wiersze – haiku. Wiersze wymrugał powiekami, dbając o każde słowo. Powstały słowa, powstała muzyka – pozwoliło to, by myśli Michała pofrunęły wyżej, niż kiedykolwiek ktokolwiek mógłby się spodziewać.
Pudełko Zapałek ma już na swoim koncie około 150 autorskich piosenek. Zjeździliśmy już większość festiwali poetyckich w Polsce, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od stycznia 2017 roku cyklicznie występujemy w audycji Muzyczna Cyganeria w Polskim Radiu Wrocław, gdzie komponujemy i na żywo wykonujemy piosenki do pomysłów nadsyłanych przez słuchaczy. W przyszłym roku planujemy wydać debiutancką płytę.
Skład zespołu oraz repertuar wielokrotnie się zmieniał. Na początku tworzyliśmy muzykę do tekstów takich poetów, jak: Stanisław Grochowiak, Rafał Wojaczek, Mieczysław Jastrun, Edward Stachura, Andrzej Bursa, Bolesław Leśmian, Kazimierz Wierzyński i innych.
W tej chwili koncertujemy jako duet (Michał Żuczkowski – gitara, wokal, teksty; Tomasz Klukojć – saksofon).
Tworzymy autorskie teksty i muzykę, prowadzimy również współpracę z polskim poetą zamieszkałym w Paryżu Adamem Tadeuszem Bąkowskim. Nasza twórczość to przede wszystkim słowo przyodziane w dźwięki.

Kwi
6
pt
Janek Samołyk @ klub A'propos
Kwi 6@20:00
Janek Samołyk @ klub A'propos | Wałbrzych | Województwo dolnośląskie | Polska

Janek Samołyk to gitarzysta, wokalista i autor piosenek. Nagrał cztery albumy długogrające, a jego piosenki, jak „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Na prezent” czy „Złe czasy” są znane z Listy Przebojów Trójki oraz ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Muzyk od października jest w trasie promującej świetnie przyjęty nowy album „Czas najlepszy w życiu”. Utwory artysty trafiają do słuchaczy lubiących alternatywną muzykę gitarową, rock’n’rolla, jak i tzw. „piosenkę z tekstem”. Koncert grupy Janka Samołyka to wieczór pełen muzyki zarówno do słuchania, jak i do zabawy.

Kwi
15
nie
Voo Voo @ klub A'propos
Kwi 15@19:00
Voo Voo @ klub A'propos | Wałbrzych | Województwo dolnośląskie | Polska

Zapraszamy na muzyczne spotkanie z zespołem VOO VOO.
Będziemy mieli okazję przekonać się, że formacja pod wodzą Wojtka Waglewskiego nie straciła rockowego pazura. Już od momentu wydania pierwszej płyty w 1986r. zatytułowanej po prostu ‚Voo Voo’ ich twórczość wymyka się wszelakim klasyfikacjom i próbom szufladkowania. Na koncercie w A’propos usłyszymy przekrojowy materiał, począwszy od wczesnego okresu ocierającego się o muzyczyną awangardę, a kończąc na nastrojowej, ostatniej płycie ‚7’. Sam Wojtek Waglewski tak wypowiada się o swojej sztuce: „Jest kłopot z klasyfikacją… To, co gramy jest wynikiem sumy doświadczeń muzyków VOO VOO. Myślę, że to się wpisuje w ogólny pejzaż muzyki współczesnej, która najczęściej jest dziś eklektyczna. To znaczy zawiera elementy muzyki klasycznej, etnicznej, jazzowej, rockowej i nawet tanecznej.” Będzie to podróż przez muzyczne fascynacje i inspiracje członków VOO VOO …czyli tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać. Na pewno dobrej muzyki, pozytywnej energii ze sceny i niesamowitego klimatu na widowni!

Kwi
16
pon
Maciej Maleńczuk Solo @ Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK)
Kwi 16@19:30
Maciej Maleńczuk Solo @ Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK) | Dzierżoniów | Województwo dolnośląskie | Polska

Zapraszamy na koncert Maćka Maleńczuka, 16.04.2018, godz. 19.30, Kinoteatr Zbyszek. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00-18.00 tel do kasy 74 64 65 019 lub Otworzy się w nowym okniewww.dok.pl/kupbilet
Maciej Maleńczuk Solo
Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym Pan Maleńczuk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa.
O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie pan Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali”
Ten koncert jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak
i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny – bo takie jest życie!
Nie zabraknie więc pieśni:
Ostatnia Nocka
Tango Libido
Sługi za szlugi
Synu
Dawna Dziewczyno

Paź
3
śr
THE ANALOGS + Support @ Klub Bolko
Paź 3@19:00
THE ANALOGS + Support @ Klub Bolko | Świdnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Zespół powstał w 1995 roku w Szczecinie i jest obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka.
www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)
https://www.facebook.com/TheAnalogs/

Zapraszamy na koncert The Analogs w Świdnicy
Koncert odbędzie się w/na Klub Bolko przy pl. Grunwaldzki 11

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress