KORMORANY w Wałbrzychu. Zdobądź darmowe wejściówki na koncert!

25 kwietnia zapraszamy do wałbrzyskiego klubu A’propos na koncertową prapremierę nowej płyty legendy polskiej muzyki niezależnej – zespołu KORMORANY.

Po wydanych w różnych konfiguracjach personalnych płytach live „Teraz” i „Miasto” oraz  z muzyką teatralną („La musica teatrale” i „La musica tetarale 2”) przyszła pora na pierwszy studyjny album wrocławskiego zespołu.

Płyta składa się z 7 utworów;  rozpoczyna ją agresywny, apokaliptyczny utwór „Na koniec”, który zwiastuje właściwy początek albumu. Muzyka „po końcu” to zbudowane przy użyciu pozornie prostych środków kompozycje tworzące sugestywne halucynacje, które pozwalają nam się wynurzyć z życia tu i teraz.

„Majaki” zostały nagrane w składzie: Jacek „Tuńczyk” Fedorowicz, Artur „Gaja” Krawczyk i Piotr „Blusmen” Jankowski w K-Stacji we Wrocławiu – miejscu prób zespołów Kormorany i Karbido. Zgrania dokonał inny Kormoran – Paweł Czepułkowski, natomiast masteringiem zajął się Tomasz Sikora z Hermetycznego Garażu.

Podczas koncertu w A`propos Kormorany zagrają w poszerzonym, czteroosobowym składzie z Krzysztofem „Konikiem” Koniecznym.

KORMORANY – uznawani przez wielu za legendę polskiej awangardy, autorzy niesamowitych plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych.

Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, jednak otwarte na improwizację kompozycje. Eksplorując zarówno bogactwo zmysłowych bodźców jak i nieograniczone przestrzenie fantazji o deprywacji sensorycznej, KORMORANY przeprowadzają przez swoiste seanse muzyczne, w trakcie których właściwe dzieło wydarza się w każdym słuchaczu z osobna.

Klub A`propos
25.04.2014, g. 20.00
KORMORANY
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

WYGRAJ BILETY!
aby otrzymać darmowe wejściówki (dwie podwójne) proszę odpowiedzieć na pytanie:
Skąd pochodzi zespół KORMORANY?
Na e-maile czekamy do 24 marca, do godziny 19:00, szczęśliwców poinformujemy telefonicznie.
Prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu, w nagłówku e-maila proszę wpisać: konkursKOR
Adres e-mail: redakcja@swiebodzice.info

25.04 Kormorany

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress