Kornel Morawiecki odwiedził Wałbrzych

W miniony piątek podczas spotkania zorganizowanego przez posła Ireneusz Zyskę można było porozmawiać z Kornelem Morawieckim – ikoną Solidarności Walczącej, Marszałkiem Seniorem Sejmu RP obecnej kadencji.

Kornel Morawiecki to legendarny lider Solidarności Walczącej, poseł na Sejm VIII kadencji, działacz opozycji antykomunistycznej, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej.  Organizator związkowego, konspiracyjnego oporu po 13 grudnia 1981 roku. Przeciwnik ugody „okrągłostołowej”. Od 2015 roku poseł VIII kadencji. Od czerwca 2016 roku przewodniczący Koła Poselskiego „Wolni i Solidarni”. Od stycznia 2017 roku przewodniczący partii politycznej „Wolni i Solidarni” którą wraz z Posłem na Sejm RP Ireneuszem Zyską współtworzył.

Morawiecki przez pierwsze 30 minut spotkania opowiadał o Solidarności Walczącej i jaki związek z nią ma obecnie utworzona formacja Wolni i Solidarni – naszym programem ma być Polska, a od katastrofy smoleńskiej wszystko nas dzieli, a inni nas rozgrywają. Obudźmy się, zacznijmy inaczej patrzeć na to, co się z nami dzieje. Musimy powrócić do wartości wolności i solidarności – powiedział m.in. Nie brakowało chwil wzruszenia. Po przemowie można było zadać pytania – nie wszyscy byli jednak zadowoleni z tego co usłyszeli. Narodowcy zostali skrytykowani za ideę nacjonalizmu. Morawiecki uchylił się przed krytyką lokalnych struktur PiS kierowanych przez Annę Zalewską, czego oczekiwali byli PIS-owcy.

Poseł Ireneusz Zyska – organizator spotkania – zapytany o sprawę kandydowania na urząd prezydenta Wałbrzycha nie udzielił jasnej deklaracji w tej sprawie…

Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu i zgromadziło sporą grupę zainteresowanych – każdy, kto chciał mógł usłyszeć odpowiedź na swoje pytanie.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress