Książ za dychę!

Warto skorzystać z dobrej oferty cenowej na zwiedzanie Książa – będzie można oderwać się od sklepowych tłumów i zakupowego szału.

Wyjątkowy prezent dla turystów, w ostatni tydzień przed Wigilią, czyli od 19 do 24 grudnia zwiedzanie zamku bez przewodnika będzie w cenie 10 zł/osoba (zarówno bilety normalne, jak i ulgowe), a zwiedzanie z przewodnikiem w cenie 15 zł/osoba (zarówno bilety normalne, jak i ulgowe) ufundował Książ.
Kto jeszcze nie widział może na spokojnie zobaczyć:
– wystawę „Metamorfozy Zamku Książ” – po ponad 70 latach do Książa powróciły obrazy zdobiące niegdyś jego sale. Spośród 40 eksponowanych obrazów dziesięć pochodzi z dawnej kolekcji Hochbergów, cztery to XVIII-wieczne portrety członków rodu, a pozostałe wpisują właścicieli zamku w dramatyczną panoramę historii Śląska.
– obraz „Alaryk w Rzymie” – jeden z największych w Polsce obrazów sztalugowych o tematyce historycznej zdobi obecnie zamkową Salę Konrada. Prezentuje scenę związaną z okresem wielkiej wędrówki ludów.
– wystawę czasową „IV Triennale Fotografii Wałbrzyskiej” – około 120 prac konkursowych o różnych motywach, zaprasza Wałbrzyski Klub Fotograficzny, (finisaż wystawy w dniu 20 stycznia 2017 r.)
– w ramach zwiedzania bez przewodnika dostępna jest aplikacja WOWPoland, dzięki której zwiedzicie obiekt z takimi atrakcjami jak zdjęcia, filmy, czy… obiekty 3d. W dodatku od kilku tygodni dostępne są dodatkowe, dedykowane trasy: „Z pamiętnika Księżnej Daisy” – dla osób zafascynowanych tą sławną postacią oraz „Książańska opowieść dla Małych i Dużych” – dla najmłodszych turystów. Po prostu wow!
Ważne informacje:
– godziny otwarcia zamku: 10-16 (kasy do 15)
– przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia kasy zamkowe są otwarte do godz. 13:00, a zwiedzanie zamku możliwe będzie do godz.14:00. W dniu 25 grudnia zamek będzie nieczynny.
– bilety zakupione w ramach akcji nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress