Kultowe granie w wałbrzyskim klubie A’propos – Sedes i Defekt Muzgó

Kolenjy koncert z cyklu „Kultowe Granie w A’propos” wybrzmiał w piątkowy wieczór. Zagrały dwie punkowe formacje z lat 80-tych ubiegłego wieku: Sedes i Defekt Muzgó.

Dwie formacje, a wławściwie to jedna, która w połowie koncertu zmieniła się z Sedesa w Defekt… Aktualnie skład Defektu Muzgó tworzą muzycy Sedesa wraz z historycznym wokalistą Siwym – Tomaszem Wojnarem. Oba zespoły od wielu lat mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Zaczynali w złotych latach festiawlu w Jarocinie, nagrali wspólną płytę i zagrali setki wspólnych koncertów.

Koncert w A’propos to ponad czterdzieści piosenek – rajd przez całą twórczość zespołów o ponad 35-letniej historii. Pierwszy set (koncert składał się z dwóch części) to występ Sedesa, do którego w ostatnim utworze dołączył Siwy – była to zapowiedź tego co będzie działo się po przerwie. Defekt Muzgó o wałbrzyskiej genezie wzbudził u słuchaczy zdecydowanie większe emocje. Jako gość specjalny w jednej piosence pojawił się na scenie Walec – Wojciech Walczyk, jeden ze współzałożycieli zespołu. Wspólnie z Siwym zaśpiewali Głupią Jolę – hit Jarocina ’83.

W miniony piątek w A’propos było kultowo, było punkowo i tylko brzuchy „starym” punkom urosły…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress