Marc Chagall „Raj i apokalipsa” – wystawa w Książu!

Wernisaż wystawy grafik ze zbiorów Muzeum Marca Chagalla w Witebsku przyciągnął do Książa mnóstwo zainteresowanych.

Na wystawie pokazano sześćdziesiąt pięć prac artysty, wykonanych w technice litografii i akwaforty związanych z tematyką biblijną. Są to dwa cykle kolorowych litografii stworzonych w latach 1956 oraz 1960 dla francuskiego magazynu „Verve” oraz seria kolorowych litografii „Dwanaście pokoleń Izraela” z 1964 roku na witrażach synagogi Hadassah Medical Center w Jerozolimie. Wszystkie grafiki pochodzą z Muzeum Marca Chagalla w Witebsku.

Podczas konferencji prasowej Ambasador Białorusi w Polsce wyraził także nadzieję na realizację kolejnych, wspólnych projektów. Podkreślił świetną, trwającą już od roku współpracę z Zamkiem Książ.

Ta ważna i ciekawa wystawa będzie otwarta w Książu do 30 stycznia 2016.  Niestety aby obejrzeć dzieła Marca Chagalla konieczne jest zakupienie biletu na zwiedzanie Zamku. Pewnym pocieszeniem jest ufundowanie dla 3200 dzieci z Wałbrzycha zajęć edukacyjnych, BWA wspólnie z Zamkiem Książ zarezerwowało po dwa dni w tygodniu dla młodych widzów.

Prace robią ogromne wrażenie, na pewno warto skorzystać w możliwości bezpośredniego kontaktu z oryginalnymi dziełami artysty.

Sebastian Biały

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress