Marchewka i pączek, o nowościach w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

Nowy sezon, nowy dyrektor artystyczny, nowe pomysły na otwarcie w wałbrzyskim teatrze.

Maciej Podstawny jest reżyserem, dramaturgiem, absolwentem krakowskiej PWST oraz filologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i od początku sezonu 2015/2016 Zastępcą Dyrektora ds. Artystycznych w teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Wałbrzyszanom jest znany z jako twórca „Opowieści plemiennych”, które zrealizował w 2014 roku oraz monodramu „Synek” pokazywanego podczas Fanaberii.

W nowym, 52 sezonie wałbrzyskiego teatru pod hasłem „Powodzenia kowboju!” zapowiedzianych jest 8 premier, dwie edycje Dni Dramaturgii i Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne. Jednocześnie uruchomiona zostanie rozbudowana oferta edukacyjna „Bądź Edu”. Symbolem sezonu będzie marchewka jako ikona pozytywnych bodźców i motywacji, edukacja będzie symbolizowana przez zielone jabłko a pączek będzie skrótem cyklu „Raz w Miesiącu Tłusty Czwartek”.

Pod hasłem „Bądź Edu” planuje się działania z zakresu pedagogiki teatru, zaproponuje nowe formy edukacji dla dorosłych, seniorów, grup defaworyzowanych oraz współpracę ze szkołami.

„Raz w Miesiącu Tłusty Czwartek„ to pomysł na premierę książki, dyskusję przy kawie, koncert, czytanie performatorskie albo wieczór autorski. Na początek zaplanowano książkę „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość” Wydawnictwa Czarne, z którym wałbrzyski teatr nawiązał ścisłą współpracę…

Nowości będą też w ofercie biletowej, przede wszystkim będą tańsze bilety normalne – w tym sezonie 29 zł. Zostaną wprowadzone specjalne oferty jak Karta Teatromana – upoważniająca do zniżek, Karnet Teatralny na 5 wybranych spektakli w specjalnej cenie, Przyjściówka – tańsze bilety przez pierwsze 10 minut po otwarciu kas przed spektaklem i inne.

Warto zaglądać na swiebodzice.info będziemy mieli specjalne niespodzianki tylko dla naszych czytelników!

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress