Mikołajkowo w świebodzickim LO

Uczniowie LO w Świebodzicach w hospicjum

Obecność, pomoc, uśmiech to jedne z najcenniejszych prezentów, jakie możemy dostać od drugiego człowieka. Uczniowie naszego liceum wraz z księdzem w roli św. Mikołaja 5 grudnia, z okazji Mikołajek, odwiedzili osoby starsze w hospicjum. Młodzież, rozdając słodkości pacjentom oraz personelowi, starała się ich wesprzeć i pomóc choć na chwilę oderwać się od myśli związanych z chorobą. Następnego dnia tj. 6 grudnia uczniowie wraz ze św. Mikołajem udali się do pobliskiego szpitala, w którym odwiedzili dzieci. Wraz z ich pojawieniem się na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech i szczęście. Dla wielu z nich była to pierwsza taka okazja, żeby móc porozmawiać osobiście ze św. Mikołajem oraz zrobić sobie z nim zdjęcie, dlatego było to dla nich wydarzenie tym bardziej niezwykłe.

Mikołaj z LO w Świebodzicach w Zespole Szkół Specjalnych

Czasami coś, co dla nas jest małym gestem, dla innych może być jedną z najszczęśliwszych chwil. Taką chwilę 7 grudnia św. Mikołaje oraz śnieżynki pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej z naszego liceum starali się podarować podopiecznym z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Dzięki zbiórce uczniów i harcerzy ze szczepu ,,IMAGO ”im. Batalionu Zośka udało nam się zebrać około 72 paczek, które zostały przekazane niepełnosprawnym dzieciom. Dodatkowo, dla umilenia czasu, uczniowie przygotowali gry oraz zabawy, w których można było wygrać dodatkowe nagrody. Ku naszemu zaskoczeniu Mikołaje również dostali prezenty… podopieczni przygotowali dla nas upominki w postaci własnoręcznie wykonanych przepięknych prac plastycznych oraz występu artystycznego. Radość, jaka malowała się na twarzach dzieci, była czymś wspaniałym. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyliśmy. Jesteśmy dumni, że chociaż w taki sposób mogliśmy podarować odrobinę radości i spełnienia marzeń.
Dzieci w tym dniu otrzymały również prezenty w imieniu Klubu Seniorów od radnej miasta Świebodzice pani Teresy Maleckiej, a także od państwa Agnieszki i Jarosława Karolczaków. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Sylwia Umińska, LO w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress