Mury miejskie w Świebodzicach – wejście na koronę ciągle zamknięte.

Jak podano w grudniu zeszłego roku w portalu Urzędu Miasta w Świebodzicach, nakładem 809 843,81 zł fragmenty murów obronnych miasta przy ul. Piłsudskiego zyskały „drugie życie”.
Zabytek został fantazyjnie „zrewitalizowany”, wykonano basztę, podest na koronie murów, efektowną iluminację, monitoring z kilkoma kamerami…
Do dnia dzisiejszego drzwi zagradzające wejście na podest pozostają zamknięte. Zapytaliśmy o przyczynę takiego stanu rzeczy. Po tygodniu oczekiwania otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej: „…inwestycja nie otrzymała jeszcze stosownych pozwoleń na użytkowanie. W związku z tym wejście na koronę murów obronnych jest nadal zamknięte.”
Zapytaliśmy pana Macieja Mikołajczyka (autora poprzedniej odpowiedzi) o powód nie otrzymania pozwoleń i przewidywany termin otrzymania. Po kolejnych dziewięciu dniach i dwóch przypominających telefonach dowiedzieliśmy się, że „do końca czerwca br. planujemy udostępnić do zwiedzania basztę i ganek bojowy murów obronnych w Świebodzicach. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły z tym związane. Wyłoniony został zarządca obiektu, będzie nim Miejski Dom Kultury.”

Czyli jest szansa, że z okazji „Dni Świebodzic 2013” będzie można podziwiać widoki z korony murów. Niestety, później prawdopodobnie „drzwi” będą stale zamknięte i jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu z zarządcą wejście będzie udostępnione na życzenie…

mury_swiebodzice_01

mury_swiebodzice_02

mury_swiebodzice_03

mury_swiebodzice_05

mury_swiebodzice_04

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress