Na nowo „stare” zdjęcia w zamku Książ

W nowej odsłonie została otwarta wystawa fotografii w zamku Książ. Jej trzon to zdjęcia książęcego kucharza Louisa Hardouina, ale możemy też zobaczyć ponad 60 nowych, pochodzących w większości z prywatnych albumów księżnej Daisy von Pless.

Wystawa jest prezentowana w Apartamentach Cesarskich, na pierwszym piętrze zachodniego skrzydła zamku. Zmiana lokalizacji związana jest nowym projektem Zamku Książ, zaplanowano renowację apartamentów Daisy, zresztą na podstawie zdjęć Louisa Hardouina.

Ta przeprowadzka z pewnością jest korzystna, przestrzeni dla zdjęć jest więcej i sama kolekcja jest szersza o kolejne materiały. Tak naprawdę to w nowym miejscu prezentowane są dwie wystawy. Znana już wcześniej „Książ od kuchni” i zupełnie nowa „Z albumu księcia”. Na potrzeby nowej ekspozycji, ponad 60 „nowych” zdjęć udostępniły wnuki księżnej, książę Bolko von Pless i hrabina Gioia von Leutrum von Ertingen. Większość z nich nie była dotychczas prezentowana publicznie. Oprócz Hochbergów, na „nowych” zdjęciach, pokazane są  ich rezydencje, w tym zamek w Pszczynie, pałacyk myśliwski w Promnicach, rodzinny zamek księżnej Daisy Ruthin w północnej Walii, a także luksusowa willa w której zamieszkała po rozwodzie w Monachium. Dla pasjonatów Książa z pewnością atrakcją będą nieznane dotąd ujęcia samego zamku… Zdjęcia będą wystawiane stale.

Wałbrzyskie BWA zostało przeniesione do pomieszczeń obok i w dalszym ciągu będzie korzystało z powierzchni zamkowych, będących rozszerzeniem siedziby przy ul. Słowackiego.

Wszystkie wystawy są dostępne w ramach zwykłego biletu na zwiedzanie zamku.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress