Nie „dało się” przez 12 lat, załatwione w pół roku!

Od 12 lat były burmistrz Bogdan Kożuchowicz zwodził mieszkańców ul. Kościuszki i okolic w Świebodzicach, że podejmie działania mające na celu wyprowadzenie uciążliwego przemysłu z tego terenu.

Ciągle znajdowały się jakieś „przeszkody”, które uniemożliwiały podjęcie jakichkolwiek kroków aby zaspokoić postulaty mieszkańców. Rozwiązanie okazało się bardzo proste, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla spornego terenu. Plan został zmieniony z „przemysłu” na zabudowę mieszkaniową jedno- i wielorodzinną.

Ten krok nie spowoduje natychmiastowego usunięcia przemysłu z tego miejsca, ale spowoduję, że inwestorzy nie będą mogli rozszerzać i modernizować działalności. Jak zapewniał wiceburmistrz Mariusz Szafraniec, były prowadzone rozmowy z przedsiębiorcami i nie będą się oni upierali przy prowadzeniu działalności w tym miejscu, są skłonni przenieść działalność gdzie indziej, jeżeli dostaną w zamian odpowiedni teren…

2 myśli na temat “Nie „dało się” przez 12 lat, załatwione w pół roku!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress