Opóźnienia w inwestycjach, zagrożone są duże dotacje!

Źle wygląda sytuacja w inwestycjach, którymi chwalił się w kampanii wyborczej były burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Zagrożone są dotacje ze względu na opóźnienia.

Sprawa dotyczy dwóch bardzo dużych inwestycji: nazywanej w skrócie „Zieleń Miejska” z budżetem prawie 8 mln zł i kręgielni za ponad 1,7 mln zł.

Pierwsza ma być dofinansowana ze środków unijnych i zgodnie z założeniami ma zostać zakończona do 30 września przyszłego roku. To ogrom prac z nasadzeniami o wartości blisko 3 mln zł w 12 miejscach na terenie całego miasta! W ramach tej pracy ma być wykonane słynne zagospodarowanie terenu wokół Warszawianki z przystania kajakową… Wykonawcą jest firma Giardino Beata Cabaj z odległego Szczecina.

Druga budowa to kręgielnia w pobliżu basenu odkrytego. Prace miały zakończyć się do 31 października 2018, termin oddania został prolongowany o miesiąc. Mamy koniec listopada i wszystko wskazuje, że odbiory odbędą się nie wcześniej niż za kilka tygodni… Wykonawcą jest firma Raga Sp z o.o. ze Świebodzic.

Oba projekty zasilane są środkami zewnętrznymi, brak dotrzymania warunków uzyskania dofinansowania może skutkować cofnięciem dotacji. Jeżeli do tego dojdzie, inwestycje staną się ogromnym obciążeniem dla budżetu.

3 myśli na temat “Opóźnienia w inwestycjach, zagrożone są duże dotacje!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress