Ostatni dzień na załatwienie spraw związanych z podatkiem za 2014 rok!

Termin złożenia zeznania podatkowego za 2014 rok upływa o północy 30 kwietnia 2015 r. Spóźnienie się ze złożeniem w terminie zeznania podatkowego jest wykroczeniem skarbowym zagrożonym grzywną.

Jeżeli osoba sprawcy, a także okoliczności popełnienia czynu nie budzą żadnych wątpliwości, to w takiej sytuacji Urząd Skarbowy występuje jako organ podatkowy nakładający mandat karny. Ten mandat karny może wynieść minimalnie 175 zł, a maksymalnie 3,5 tys. złotych. Grzywna może być też nałożona w postępowaniu nakazowym przez sąd. – Wtedy może wynieść od 175 zł do 17,5 tys. złotych. Natomiast jeżeli sąd wyda wyrok w postępowaniu sądowym, to może być to 35 tys. złotych.

Warto złożyć zeznanie podatkowe, nawet z błędami ale w terminie – zyskamy dzięki temu czas na bezkarne skorygowanie zeznania.

Urząd Skarbowy w Świdnicy będzie przyjmował interesantów w ostatnim dniu kwietnia do godziny 18:00, dokumenty można też wysłać na poczcie – liczy się data nadania. Ja polecam sposób bez wychodzenia z domu – przez internet. Na stronie Ministerstwa Finansów możemy to zrobić, w większości przypadków, bardzo szybko i bez pomocy kalkulatora. Polecam skorzystanie z „Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego” – kilka kliknięć i po sprawie. Jedyna informacja potrzebna do weryfikacji internetowej to kwota przychodu z zeznania za rok 2013.

Sebastian Biały

pitt

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress