Premiera w „Szaniawskim” – plenerowy spektakl „Łauma, czyli czarownica”

Jak co roku przed wakacjami teatr im. Jerzego Szaniawskiego przygotował premierę familijnego spektaklu wystawianego w amfiteatrze na wolnym powietrzu.

Tym razem przygotowany spektakl to adaptacja polskiego komiksu „Łauma” Karola „KRL” Kalinowskiego.

Inspirowana słowiańską mitologią i legendami ludów bałtyjskich opowieść o tym, że w obliczu zagłady świat może uratować jedynie empatia, miłość i stary dobry klasyczny Johnny Cash.

Dorota z tatą przenosi się z Warszawy do Łojm, w samo serce Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Przywozi ze sobą samotność współczesnego dziecka… Zostawiając w dali wygodę stolicy, szybki i głośny rytm życia w centrum, zaczyna eksplorować rodzinne historie z przeszłości – i odkrywa świat pełen wiedźm, łaum, bogów i upiorów. Dziewczynka musi stać się czarownicą, kobietą która powstrzyma nadciągającą zagładę.

Mądra i nowoczesna baśń dla całych rodzin.

Premiera odbyła się wczoraj, ale spektakl będzie można obejrzeć jeszcze dzisiaj oraz 8-go i 9-go  lipca, początek o godzinie 21:00 w amfiteatrze na placu Teatralnym w Wałbrzychu. Przedstawienie jest bezpłatne. Współfinansowanie ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego, współprodukcja Miasto Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress