Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Świebodzic

Historyczny gość przyjechał do Rynku w Świebodzicach około 18:30 w czwartek 28 kwietnia 2016 r., przywitał go tłum Świebodziczan i gości z okolicznych miejscowości oraz burmistrz Świebodzic z zastępcą i grupką samorządowców.

Prezydent przyleciał helikopterem z Bystrzycy Kłodzkiej gdzie spotkał się z tamtejszymi mieszkańcami około godziny 15.

W słowach swojego wystąpienia Andrzej Duda wyliczał zalety programu Rodzina 500+, przypomniał obietnice, które złożył w kampanii wyborczej: obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku to ustawy nad którymi się pracuje – powiedział. Prezydent mówił też o planowanym wprowadzeniu w życie ustawy dotyczącej leków dla seniorów oraz o przygotowywanym długofalowym programie dla Polski, który ma m.in. polegać na zrównoważeniu rozwoju dużych i małych miejscowości. Po każdej w zasadzie wypowiedzi, tłum bił brawo.

Zastanawiająco wyglądała sprawa zadbania o bezpieczeństwo VIPa. Nie wiem czy tak było tylko w moim przypadku ale wchodząc do „strefy” zostałem jedynie pobieżnie sprawdzony wykrywaczem metalu, przy wejściu na miejsce dla dziennikarzy nikt nie sprawdzał akredytacji ani dokumentów… Po zakończeniu przemowy, tłum „zamknął” się wokół grupy ochroniarzy i prezydenta, goście musieli torować sobie drogę między napierającymi ludźmi – w telewizji wygląda to inaczej.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress