Rodzice nie chcą urzędu w szkole

Niebawem rozpocznie się planowany od ponad dwóch lat remont budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Żeromskiego. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zadecydował, że najlepszym rozwiązaniem na czas remontu będzie przeniesienie urzędników do „małego” budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

Umiejscowienie wydziałów UM w szkole wiąże się z tym, że do szkoły będą wchodzić bez żadnego nadzoru osoby postronne. Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. W „małej trójce” uczą się dzieci najmłodszych klas, w tym sześciolatki. Decyzja została podjęta w tajemnicy przed rodzicami.

Sprawę poruszył na ostatniej sesji (w piętek, 9.10) Rady Miejskiej radny Mariusz Szafraniec. Burmistrz odpowiedział, że szkoła jak się „sprzęży” na pewno da radę organizacyjnie bez szkody dla dzieci. Pan burmistrz zupełnie zapomniał o aspekcie bezpieczeństwa. Szukając przestrzeni dla swoich urzędników zabiera miejsce uczniom. Przypomnę, że w poprzednim roku szkolnym dzieci nie mogły korzystać z sali gimnastycznej w tej szkole, ponieważ była zajęta przez Bibliotekę Miejską.

Zbulwersowani sytuacją rodzice przygotowali pismo protestacyjne i zbierają podpisy poparcia. Pismo zostanie złożone w Ratuszu.

Dyrektorka szkoły odmówiła komentarza.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress