Sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach z 9 grudnia 2014.

Podczas drugiej sesji, nowej kadencji, Rady Miejskiej w Świebodzicach dopełniło się konstytuowanie rady.

Zostali wybrani wiceprzewodniczący, radni: Zdzisław Pantal i Jan Klepiec (Jan Klepiec podziękował burmistrzowi za wsparcie [sic!]) oraz przewodniczący sześciu komisji: Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu i Planowania Przestrzennego, Komisji Oświaty, Kultury, Pomocy Społecznej i Zdrowia, Komisji Gospodarki Komunalnej, Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Komisji Gospodarki Mieszkaniowej oraz Komisji Handlu, Usług, Bezrobocia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Wszystkie funkcje objęli radni z Klubu Radnych Bogdana Kożuchowicza.

Następnie została przegłosowana uchwała w sprawie wynagrodzenia burmistrza. Burmistrz otrzyma wynagrodzenie w wysokości jak w roku poprzednim, czyli około 13 tys. zł miesięcznie (na podstawie oświadczenia majątkowego) to mniej więcej tyle ile zarabiał prezydent Świdnicy czy Wrocławia.

Jedna z kolejnych uchwał podnosi podatek od nieruchomości. Kwota wzrostu w przeliczeniu na poszczególnych opodatkowanych nie jest duża – dlatego też radny Mariusz Safraniec w imieniu Klubu Radnych Obywatelskie Świebodzice proponował aby zrezygnować w ogóle z podnoszenia tego obciążenia – w skali Świebodzic to około 100 tys. zł.

Następna uchwała dotyczyła zmian w taryfach opłat za komunikację miejską – wprowadzono zniżki dla osób posiadających „Kartę dużej rodziny” – w skali miasta gest ma raczej charakter symboliczny…

Ostatnia uchwała dotyczyła nazwania w trybie pilnym ulicy od ronda Solidarności w kierunku Olszan, ulica będzie ulicą Lotniczą.

Na zakończenie sesji, pytania i interpelacje dotyczące bezpośrednio mieszkańców miasta wystosowali radni: Zdzisław Pantal (1), Tomasz Czekaj (3), Mariusz Szafraniec (1) i Andrzej Olszówka (1). Burmistrz odpowie na nie pisemnie „po wnikliwej analizie”.

Sebastian Biały

_EB_2103

_EB_2102

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress