Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w Olimpiadach przedmiotowych

Uczniowie świebodzickiego liceum chętnie biorą udział w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te humanistyczne. Dnia 28.01.2020r. otrzymaliśmy od organizatorów wyniki naszych uczniów biorących udział w następujących olimpiadach:

Aleksandra Kołakowska i Szymon Okińczyc zajęli III miejsce w VI edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt. ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza (jest to miejsce zajęte w Polsce na 318 uczniów); w tej samej olimpiadzie piąte miejsce zajęły Kinga Szymańska i Anita Janiszewska, dziewiąte miejsce należy ex aequo do Konrada Konisiewicza i Danieli Pyk. W pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze: Julia Galimska, Agata Turlejska i Krzysztof Kupiec.

Z kolei w Olimpiadzie Ogólnopolskiej z Mitologii Skandynawskiej nasi uczniowie na 174 uczniów w Polsce uplasowali się na 7. miejscu- Agata Turlejska, 11-tym- Klaudia Wysoczańska i Szymon Okińczyc, 13.- Krzysztof Kupiec.

A w Olimpiadzie Ogólnopolskiej z Mitologii Greckiej i Rzymskiej sukcesem może pochwalić się Oliwia Rydzyk – 7. miejsce na 844 uczniów w Polsce, 9. miejsce- Szymon Okińczyc, 19.miejsce- Julia Galimska oraz 29.- Mirela Boguś.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza finalistom, serdecznie gratuluję sukcesu w imieniu swoim, pani dyrektor oraz nauczycieli. Życzymy dalszych spektakularnych występów i wysokich miejsc w różnego rodzaju zmaganiach humanistycznych.

Irena Horbaczewska – nauczyciel j. polskiego w LO w Świebodzicach

Made with Square InstaPic

 

2 myśli na temat “Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w Olimpiadach przedmiotowych

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress