Świebodziczanie są gotowi na zmianę!

Jak pokazuje sondaż wyborczy przeprowadzony w dniach od 16 do 18 października w Świebodzicach, mieszkańcy są zmęczeni obecnym sposobem rządzenia miastem i chcą zmiany!

Według zebranych opinii dojdzie w Świebodzicach do drugiej tury wyborów na burmistrza. Obecny burmistrz ma 5 punktów procentowych przewagi nad Mariuszem Szafrańcem co mieści się w granicach błędu statystycznego ale dobrze rokuje i 18 nad Pawłem Ozgą. Tak duża różnica wynika zapewne ze zdecydowanie większej aktywności Komitetu Wyborczego Obywatelskie Świebodzice na ulicach gdzie ten sondaż był przeprowadzony. Obecnemu burmistrzowi brakuje aż 9 punktów procentowych do „połowy¨ oddanych głosów to wyraźny sygnał, że w Świebodzicach nie będzie rozwiązania w pierwszej turze. Niestety niewiadomą jest frekwencja, ta jeżeli będzie niska – będzie sprzyjać obecnemu burmistrzowi. Prognoza pogody na najbliższą niedzielę jest dobra, nie będzie padało, przez chmury będzie przebijało się słońce a temp. maksymalna osiągnie 10 st.

Prezentowany sondaż jest zbieżny z sondażem internetowym przeprowadzonym na portalu swidnica24.pl. Tam wyniki przedstawiają się następująco: Bogdan Kożuchowicz – 44%, Mariusz Szafraniec – 34% i Paweł Ozga – 22% (wszystkich głosów oddano 1525), co również wskazuje, że będzie druga tura. Ankiety internetowe obarczone są pewnym wadami, w tym przypadku można było oddać po jednym głosie z komputera ale w urzędzie takich komputerów jest wiele (stąd lepszy wynik Bogdana Kożuchowicza).

 

4 thoughts on “Świebodziczanie są gotowi na zmianę!

 • Teresa Smolska-Gołacińska
  23 października 2018 at 12:37
  Permalink

  Fakt , czas na zmiany.Za dużo niedomówień i zamiatania pod dywan, a młodzi , wykształceni ludzie uciekają z miasta. Mała przedsiębiorczość upada, wystarczy spojrzeć na rynek, lokali do wynajęcia masa . Za to planowana jest kolejna inwestycja na terenie Sileny, kolejny market i niby z mieszkaniami.Tym powinno zająć się CBA i dobrze ” przetrzepać ” dokumentację

  • Paweł Janicki
   23 października 2018 at 21:10
   Permalink

   tam będą mieszkania tak samo jak mieszkania miały być również na terenie myjni samochodowej na przeciwko przedszkola na osiedlu piastów.Pamiętam,że tam miały być mieszkania jakoś ich wogóle nie widać.Jest za to uciążliwa myjnia, gdzie woda z myjni w postaci mgiełki trafia na ludzi na chodniku i ma powstać bardziej uciążliwy warsztat samochodowy.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress