Tajemnicza „żółta” ulotka, paszkwil na burmistrza (sic!), mamy ją!

Kilka dni zajęło mi dotarcie do tajemniczej żółtej ulotki nazwanej przez obecnego burmistrza Świebodzic „pomawiającym paszkwilem”.

Kampania wyborcza do tegorocznych wyborów samorządowych wchodzi decydującą fazę. Niektórym puszczają nerwy.

Cała historia rozpoczęła się w miniony piątek i nosi znamiona prowokacji wyborczej. Na stronach facebooka Bogdana Kożuchowicza i KWW Bogdana Kożuchowicza znalazł się wpis na temat „wstrętnej i brudnej” kampanii wyborczej rzekomo prowadzonej przez oponentów. Mowa tam była o kolportażu ulotki „paszkwila” szkalującej dobre imię obecnego burmistrza.

Paszkwil (wł. pasquillo) – utwór literacki, często anonimowy, skierowany przeciw konkretnej osobie, ośmieszający ją w sposób oszczerczy i obelżywy.

Ulotka została zilustrowana zdjęciem skradzionym ze stron serwisu swiebodzice.info (przypominam, że kradzież zdjęć z internetu była praktykowana przez rzecznika prasowego tutejszego Urzędu Miejskiego o czym pisałem TUTAJ) co pozwoliło burmistrzowi i jego komitetowi wyborczemu oszkalować moją osobę – redaktora naczelnego swiebodzice.info, pełnomocnika wyborczego KW Obywatelskie Świebodzice i kandydata do Rady Miejskiej w zbliżających się wyborach samorządowych.

Do tej pory nie jest znany autor tej ulotki oraz jej nakład. Wiadomo tylko, że była rozpowszechniona na kilku ulicach w Świebodzicach – jej zdobycie nie było prostą sprawą, wiele osób o niej mówiło ale jakoś mało kto ją widział. Na stronach  facebooka Bogdana Kożuchowicza i KWW Bogdana Kożuchowicza była pokazana nieczytelna i zamazana wraz z informacją: „została rozkolportowana obrzydliwa ulotka, paszkwil pomawiający Bogdana Kożuchowicza, zawierający stek kłamstw”.

Jako osoba pomówiona stanowczo odcinam się od tego typu działań i oświadczam, że KW Obywatelskie Świebodzice nie kolportowało żadnej ulotki z wizerunkiem Bogdana Kożuchowicza. Zdjęcie użyte w ulotce zostało skradzione ze stron portalu swiebodzice.info, jeżeli będzie taka możliwość, postaram się dochodzić odszkodowania za naruszenie praw autorskich. Wszelkiego typu sugerowanie, że moja osoba lub KW Obywatelskie Świebodzice ma z tym coś wspólnego uważam za pomówienie.

Poniżej przedstawiam skany ulotki i pozostawiam Państwa ocenie, czy rzeczywiście ta ulotka jest paszkwilem (w mojej ocenie nie ma tam ani jednego kłamstwa czy obelgi…) i kto prowadzi „brudną” grę wyborczą.

2 myśli na temat “Tajemnicza „żółta” ulotka, paszkwil na burmistrza (sic!), mamy ją!

 • Anna Kozłowska
  11 października 2018 o 09:22
  Permalink

  Urzednicy pozbawieni nadzoru , czujący się jak Królewny / Królowie dla których przyjęcie klienta to obraza i zniewazenie Władcy . I co najważniejsze nieuzasadniona przerwa w spożywaniu posiłku i plotkach . ?

 • Agnieszka Nogalska
  11 października 2018 o 08:59
  Permalink

  Zapomnieli dodać o składkach nielegalnie pobieranych od rodziców na art papiernicze w placówkach szkolnych, przedszkolach ZA CO ODPOWIEDZIALNY JEST ORGAN PROWADZĄCY. I zwiększonej subwencji na dzieci z orzeczeniem KS, która do dzieci nie trafia.
  Itd……

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress