„Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Świebodzicach

Dwieście osób pobiegło w tegorocznej edycji biegu pn. „Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Świebodzicach.

W Świebodzicach można było pobiec na trzech dystansach: 1963 m (bieg honorowy), 5 i 10 km. Spora grupa uczestników imprezy potraktowała bieg honorowy jako rozgrzewkę do „prawdziwego” dystansu na 5 lub 10 km. Pogoda sprzyjała i jak dało się słyszeć, wielu zawodników osiągnęło zadowalające wyniki. Trasy biegów prowadziły po malowniczych duktach Książańskiego Parku Krajobrazowego. Po biegu na zawodników czekały gorące napoje i grochówka z kuchni polowej…

Organizatorem lokalnym imprezy było świebodzickie Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice a patronat honorowy objął poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska. Bieg w Świebodzicach odbył się po raz drugi a tegoroczną nowością były ufundowane nagrody finansowe za pierwsze miejsca w kategoriach kobiet i mężczyzn.

Podczas biegu prowadzona była zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Polaków zmarłych w czasie wielkiego głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33.

Świebodzicka edycja biegu ma swoją stronę internetową (www.bieg.obywatelskieswiebodzice.pl) i tam należy szukać informacji nt. kolejnej edycji biegu – już za rok.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress