Trwają intensywne przygotowania do Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Książu

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się XXX Festiwal Kwiatów i Sztuki w zamku Książ.

To największa pod względem frekwencji cykliczna impreza w Książu, jak co roku przyciągnie dziesiątki tysięcy zwiedzających. Zamek Książ mimo przygotowań jest dostępny dla turystów, można podglądać florystów przy pracy. Do rozpoczęcia imprezy zostało jeszcze kilkadziesiąt godzin ale do pracy wykonania jest dużo. Rozgrywane są konkurencje III Florystycznych Mistrzostw Polski organizowanych przez Stowarzyszenie Florystów Polskich, prace konkursowe będą do obejrzenia w czasie Festiwalu za III pietrze zamku.

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Książu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne dla odwiedzających zostanie zmieniona organizacja ruchu kołowego wokół zamku, będzie przygotowany dodatkowy transport osobowy z Wałbrzycha i Świebodzic, udostępnione będą dodatkowe parkingi, w tym w Świebodzicach, można spodziewać się utrudnień… nowością jest komunikacja z  dworca kolejowego Szczawienko, którego remont zakończył się kilka dni temu. Pogoda jak to na początku maja, trochę słońca, trochę deszczu… największa szansa na deszcz w czwartek.

PARKINGI FESTIWAL KWIATÓW (bezpłatne) wraz z późniejszym dojazdem autobusem (2,50 zł/os)

  1. PARKING PRZY AUCHAN
  2. H. Wieniawskiego 19, Wałbrzych

II PARKING PRZY TESCO

  1. Wałbrzyska 42 A, Świebodzice

PARKINGI FESTIWAL KWIATÓW (płatne)

  1. STADO OGIERÓW KSIĄŻ – wyłącznie auta osobowe
  2. PARKING GŁÓWNY P1 – wyłącznie autokary

Ze względu na duże zainteresowanie Festiwalem Kwiatów i Sztuki, wszystkim zmotoryzowanym turystom organizatorzy polecają skorzystanie z parkingów przy Auchan w Wałbrzychu oraz Tesco w Świebodzicach, a następnie dojazd w pobliże terenu festiwalu autobusami, które będą kursować co 30 min. Parkingi te będą bezpłatne w dniach festiwalu.

Takie rozwiązanie oszczędzi kolejek w przypadku zapełnienia parkingu Stado Ogierów Książ. Parking ten może być również wyłączony w przypadku długotrwałych opadów.

W dniach festiwalu będą występować ograniczenia w dojeździe do Zamku. Prosimy o kontakt z recepcją hotelu, w którym wykupili Państwo usługę. Tam zostaną Państwo poinformowani gdzie możecie zostawić samochód i jak dostaniecie się do hotelu.

Parking dla Osób Niepełnosprawnych

Proszę każdorazowo kontaktować się telefonicznie nr +48 74 66 43 834 lub +48 74 66 43 872. Organizatorzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji i w razie możliwości pomogą z asystą. Ze względu na dużą liczbą odwiedzających oraz przepisy bezpieczeństwa dojazd w okolice zamku będzie możliwy tylko w wybranych godzinach. W czasie Festiwalu mogą występować utrudnienia z dostępem do wind oraz poruszaniem się po korytarzach z uwagi na dużą ilość osób będących równocześnie w Zamku.

 

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress