Trwają zapisy na Guitar Masters Camp w Krzyżowej

Od 13 do 23 lipca Krzyżowa koło Świdnicy stanie się gitarowym centrum Polski, a to za sprawą organizowanego po raz 17 Letniego Kursu Gitary. W tym roku realizatorzy postanowili zmienić nazwę imprezy na Guitar Masters Camp, nawiązując do zorganizowanego w październiku i listopadzie ubiegłego roku międzynarodowego konkursu dla gitarzystów klasycznych i fingerstyle, odbywającego się we Wrocławiu.

Guitar Masters Camp jest imprezą przeznaczoną dla gitarzystów w każdym wieku, będących na każdym poziomie zaawansowania. Skierowana jest do miłośników gitary klasycznej, fingerstyle, flamenco, a także do fanów muzyki rozrywkowej (funky, jazz, pop, rock, blues). W tym roku organizatorzy zadbali o to, aby Krzyżową odwiedziły największe muzyczne autorytety. Wśród zaproszonych gości znajdują się: Pavel Steidl, Andrea De Vitis, Krzysztof Pełech, Marek Pasieczny, Leszek Potasiński, Robert Horna, Rainer Maria Zehetbauer, Finn Svit, Piotr “Restek” Restecki oraz Magdalena Czwojda.  Program kursu obejmuje indywidualne lekcje mistrzowskie, warsztaty grupowe, zajęcia z orkiestry gitarowej, kurs kompozycji oraz warsztaty z obycia scenicznego, które poprowadzi Anna Siek.

Ważnym elementem kursu są koncerty zaproszonych artystów. W tym roku na scenie w Krzyżowej zaprezentują się następujący artyści: Rainer Maria Zehetbauer & Oscar Antoli (14.07.), Krzysztof Pełech (17.07.), Pavel Steidl (19.07.), Andrea De Vitis (20.07.) oraz Piotr “Restek” Restecki (21.07.). Nie zabraknie także występów młodych adeptów gitary – uczestników kursu. (18.07. oraz 22.07.). W ramach imprezy zaplanowana została wycieczka do Zamku Grodno oraz wystawa instrumentów i akcesoriów muzycznych firmy Interton Classic. Tradycją stały się już wieczory, podczas których wykładowcy muzykują wspólnie z uczestnikami w tzw. Piwnicy dżemowej.

Guitar Masters Camp, jak co roku odbędzie się w malowniczo położonej na terenie Przedgórza Sudeckiego wsi, w obrębie byłej posiadłości rodziny von Moltke, którą stanowi XVIII – wieczny pałac oraz kompleks budynków, gdzie obecnie znajduje się nowoczesny ośrodek, wyposażony w bazę noclegową, sale seminaryjne, salę koncertową, siłownię, saunę oraz stołówkę.

zapisy na www.camp.guitarmasters.pl

Organizatorem imprezy jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress