Tym razem szanty w A’propos – konkurs

Szanty w A’propos z DRAKE SEA FOLK GROUP

Początek zespołu DRAKE to styczeń 2004r. Wtedy to zrodził się pomysł na uczczenie święta Irlandii, dnia św. Patryka. Wspólne granie przyniosło wiele radości, więc pomysł na rozpoczęcie działalności zespołu nabrał konkretnego kształtu w postaci repertuaru, tak tradycyjnego jak i własnych kompozycji. DRAKE grywał na imprezach plenerowych i w częstochowskiej Tawernie Port. W listopadzie 2004r. zespół wyruszył na pierwszy festiwalowy konkurs. Występ na Morskich Opowieściach w Morsku k. Zawiercia przyniósł zwycięstwo w konkursie, a to otworzyło DRAKE’owi drzwi do występów na największych szantowych festiwalach w Polsce. Marzec 2006r to wygrana na festiwalu we Wrocławiu i nagroda w postaci nagrania i wydania pierwszej płyty. ”Talizman” ukazał się w marcu 2007r. Muzyka zawarta na tej płycie to piosenki autorski i tradycyjne melodie celtyckie.
Maj 2011 to data premiery drugiego, autorskiego albumu DRAKE’a zatytułowanego „Legenda’. Brzmienie zespołu na tej płycie zostało wzbogacone o mandolinę i irish bouzouki.
DRAKE zagrał ponad 400 koncertów na wszystkich największych festiwalach oraz w tawernach i klubach muzycznych w całym kraju. Zespół co roku organizuje w marcu w rodzinnej Częstochowie imprezę tematycznie związaną z dniem św. Patryka, na którą zaprasza największe gwiazdy polskiej sceny folk i szanty.
„Nasza muzyka to podróż przez wzburzony ocean, i zielone celtyckie wzgórza. W swoich tekstach zabieramy słuchacza na pokład starego żaglowca, i do pełnej gwaru tawerny w jednym z tysięcy portów, które razem odwiedzimy”.

12.03, g. 20.00
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu
A’propos Club, ul. Wieniawskiego 82, 58-309 Wałbrzych

Dla fanów odwiedzających świebodzice.info dwie podwójne wejściówki do wygrania w konkursie. Aby wziąć udział w losowaniu biletów proszę odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe: Zespół DRAKE wydał do tej pory dwa albumy, proszę podać tytuł przynajmniej jednego z nich? Na odpowiedzi czekam do czwartku, 11 marca, do godziny 16. Zwycięzcę poinformuję telefonicznie.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony. Tytuły albumów to „Legenda” i „Talizman”. Podwójne wejściówki otrzymują tym razem panie: E.G. i B.P. Życzę dobrej zabawy!

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress