Uruchomili „Jadłodzielnię” w Świebodzicach

„Jadłodzielnia” to lodówka w miejscu publicznym, do której każdy może przynieść coś do jedzenia, co mu zbywa lub po prostu ma ochotę przekazać potrzebującym. Po jedzenie z lodówki mogą sięgnąć potrzebujący w porze dziennej, w nocy lodówka będzie niedostępna. „Jadłodzielnia” ustawiona jest na piętrze pawilonu na Os. Sudeckim.

Świebodzicka „Jadłodzielnia” to inicjatywa nieformalnej grupy Młodzi dla Świebodzic i radnego Rady Miejskiej – Adama Tobiasza. Zakup lodówki został sfinansowany ze środków zebranych na „Zrzutce”, kosztowała 2,5 tys. zł. Akcja miała ruszyć już w marcu, jednak z powodu epidemii trzeba było przesunąć w czasie jej uruchomienie. Miejsce i prąd zapewniła Spółdzielnia Mieszkaniowa, a organizacyjnie pomagało wiele osób.

Dzisiaj w lodówce znalazły się pierwsze produkty, przyniesione przez gości przybyłych na otwarcie – lodówka jest pełna. Ze względu na epidemię koronawirusa konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa, każdy kto chciał coś włożyć do lodówki musiał zdezynfekować ręce, a większość gości, mimo, że na otwartej przestrzeni, miała maseczki na twarzach.

Lodówka ma być regularnie dezynfekowana, a produkty sprawdzane przez Młodych dla Świebodzic. Bezpośrednią opiekę mają sprawować Jakub Górski i Mariusz Pochroń oraz radny Adam Tobiasz, do tych osób można też zadzwonić aby przekazać żywność do lodówki – przyjadą i zabiorą. Numery telefonów: Jakub – 570 586 547, Mariusz – 725 005 982, Adam – 667 581 811.

Trzymam kciuki za powodzenie akcji!

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress