Victoria Świebodzice – po co nam IV liga?

Komunikat o praktycznej likwidacji drużyny seniorów piłki nożnej świebodzickiej Victorii pojawił się na stronie internetowej klubu.

„W dniu wczorajszym tj. piątek 30.12.2016 r. w sali konferencyjnej budynku OSiR Sp. z o.o przy ul. Sportowej 15 w Świebodzicach odbyło się posiedzenie Zarządu MKS Victorii Świebodzice, Komisji Rewizyjnej, Trenrów oraz Zawodników I zespołu seniorów. Na spotkaniu Prezes Klubu Pan Euzebiusz Wojdat przedstawił plan współpracy na rundę wiosenną sezonu 2016/2017 z trenerami oraz zawodnikami I zespołu seniorów. Zaproponowane przez Pana Prezesa warunki współpracy spotkały się z brakiem akceptacji większości zawodników oraz trenera Macieja Jaworskiego. Trenerom Ryszardowi Mordakowi oraz Wojciechowi Wierzbickiemu nie zostały zaproponowane żadne warunki współpracy na rundę wiosenną sezonu 2016/2017. Głównym argumentem podnoszonym przez Prezesa była sytuacja finansowa klubu na dzień dzisiejszy i brak środków na dalszą współpracę na warunkach dotychczasowych. Tym samym 14 zawodników wyraziło chęć odejścia z klubu z dniem 1.01.2017 r. I zespół seniorów na dzień dzisiejszy nie posiada trenera, kierownika zespołu, trenera bramkarzy jak również większości zawodników z kadry liczącej 20 zawodników.”

Decyzja co najmniej zaskakująca biorąc pod uwagę, że Victoria w poprzednim sezonie awansowała do IV Ligi Dolnośląskiej. Więcej szczegółów na temat sytuacji w klubie i jej genezy podam wkrótce.

3 myśli na temat “Victoria Świebodzice – po co nam IV liga?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress