VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w świebodzickim liceum

15 marca  2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się drugi etap VIII  Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Pierwszy etap, obejmujący test gramatyczno-leksykalny odbył się w poszczególnych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w lutym bieżącego roku. To właśnie w etapie pisemnym wyłonione zostały 3-osobowe drużyny z każdej szkoły.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.  Każda drużyna musiała zmierzyć się z pięcioma zadaniami, które dotyczyły praktycznego zastosowania języka angielskiego i wymagały od uczestników dużej wyobraźni oraz poczucia humoru.

Drużyny zacięcie rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum Akademickie w Świebodzicach, II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2  w Świebodzicach, a III miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1  w Świebodzicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano drużynie nr 2 z LO w Świebodzicach, a II miejsce – drużynie nr 1. Zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami w postaci słowników repetytoriów do nauki języka angielskiego. Poza tym, indywidualnie doceniono najlepszego gimnazjalistę i licealistę, wyłonionych wcześniej w części pisemnej. Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się uczennica Publicznego Gimnazjum w Starych Bogaczowicach – Natalia Kozłowska, a z liceum –  Hubert Muszyński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

Dziękujemy także nauczycielkom języka angielskiego z Liceum  – p. Agnieszce Andruszków i p. Urszuli Zysce za przygotowanie konkursu.

Następna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego już za rok. Do zobaczenia!

Liceum Ogólnokształcące

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress