W najbliższy weekend dwa koncerty w A’propos i aż cztery podwójne wejściówki do wygrania!

Jak zwykle konkursy zakończą się dzień przed pierwszym koncertem aby była szansa na kupienie biletu w przedsprzedaży gdy szczęście nie dopisze…

13 pażdziernika, czwartek, godz. 20:00

„Blues on the Bridge” – Rutkowski & Kossowska – pierwsza dama harmonijki ustnej

koss

Zapraszamy do A’propos na właściwie przedpremierowy (oficjalna premiera 22.10 w NFM we Wrocławiu) koncert promujący płytę „Blues on the Bridge”. Jest to owoc projektu wibrafonisty i perkusjonisty Miłosza Rutkowskiego z niesamowitą wokalistą i wirtuozką gry na harmonijce ustnej – Beatą Kossowską.

To niezwykłe muzyczne przedsięwzięcie współtworzą również dwaj młodzi absolwenci Jazzu Wrocławskiej Akademii Muzycznej: Grzegorz Piasecki- kontrabas i Wojciech Buliński- perkusja.

Więcej o liderach projektu:

BEATA KOSSOWSKA jest uznawana za jedną z najlepszych harmonijkarek, a jednocześnie jest obdarzoną fantastycznym bluesowym głosem wokalistką. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów w Polsce i całej Europie, szczególnie w Niemczech, gdzie od kilku lat mieszka na stałe. Jest autorką kilku wydanych na całym świecie podręczników gry na harmonijce ustnej i jednocześnie endorserem Suzuki, promując harmonijki tej marki na całym świecie poprzez udział w warsztatach. Poza udziałem w wielu okazjonalnych projektach muzycznych od kilku lat związana jest z prowadzonym przez siebie zespołem United Blues Experience.

MIŁOSZ RUTKOWSKI to jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Ma na swoim koncie szereg koncertów festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą oraz współpracę z wybitnymi muzykami, takimi jak Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Jerzy Główczewski, Jose Torres, Tomas Sanchez , Cezary Konrad, Krzysztof Ścierański, Petr Zelenka, Artur Lesicki, Olga Bończyk. Jest laureatem Międzynarodowych konkursów jazzowych: Jazz Juniors, Poznań Jazz Fair oraz Pomorskiej Jesieni Jazzowej.
Obecnie współtworzy autorski projekt VIBRASLAP z Tomaszem Grabowym (bas) i Januszem Szromem (wokal) oraz współpracuje z różnymi artystami polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wydane przez Norsk na całym świecie własne kompozycje oraz płyty z autorskim materiałem (Vibraslap, Salted Peanuts).

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

Aby wygrać jedną z dwóch podwójnych wejściówek na czwartkowy koncert proszę odpowiedzieć na pytanie: Do jakiej grupy instrumentów muzycznych zalicza się harmonijkę ustną? Na odpowiedzi czekam do godziny 16 w środę, o wygranej poinformuję telefonicznie.

 

14 października, piątek, godz. 20:00

„Zagrajcie swoją muzykę” Witold Janiak Trio Smaki Polskiego Jazzu

wj

Witold Janiak o swoim projekcie:

Nazywam się Witold Janiak, jestem pianistą jazzowym, laureatem Grand Prix min. Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festiwal oraz dwukrotnym laureatem „Oskara Jazzowego” przyznawanego przez stowarzyszenie Melomani, a także wykładowcą na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi.

„Zagrajcie swoją muzykę” to 9 oryginalnych melodii ludowych z mojego regionu w autorskim opracowaniu. Materiał uzyskuje najwyższe notowania w recenzjach min. w „Jazz Forum”, „W sieci”, „Do Rzeczy” i „Gościu Niedzielnym”.
Brzmieniowo jest to kontynuacja i rozwój sprawdzonej formuły jazzowego trio, o którego atrakcyjności mieliśmy okazję przekonać się w kraju i za granicą podczas koncertów promujących poprzednią płytę („Cinema meets Jazz”). Tak jak poprzednio grają ze mną znakomici młodzi muzycy Rafał Różalski na kontrabasie i Kamil Miszewski na perkusji.

W najnowszych nagraniach nasz styl, rozpoznawalny już i lubiany przez publiczność, łączący w sobie jazzowe środki ekspresji z przystępnością przekazu, wzbogacony został o elementy nieodmiennie kojarzące się z z polskością. Nie jest to jednak tylko mechaniczne przełożenie ludowych motywów na język jazzu. Nasze podejście do muzyki korzeni można by porównać do podejścia Fryderyka Chopina, który nie próbował cytować dosłownie ludowych motywów, ale stworzył nową jakość, silnie nimi inspirowaną.

My również staramy się tworzyć muzykę stylizowaną, artystyczną, ale jednak głęboko przenikniętą duchem polskiej wsi. Na bazie tradycyjnych melodii budujemy subiektywną, czasem energetyczną, czasem nostalgiczną, opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości.

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

Aby wygrać jedną z dwóch podwójnych wejściówek na piątkowy koncert proszę odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł nosiła „filmowa” płyta Witolda Janiaka? Na odpowiedzi czekam do godziny 16 w czwartek, o wygranej poinformuję telefonicznie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Połowa konkursu zakończona: harmonijka ustna to instrument muzyczny z grupy aerofonów. Wejściówki otrzymują S.G. i B.W.

Cinema Meets Jazz to tytuł „filmowej” płyty Witolda Janiaka. Pozostałe wejściówki na piątkowy koncert otrzymują S.G. i O.D.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress