Wałbrzych dostanie pieniądze na obwodnicę śródmiejską

W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Rozwoju rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie unijne inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu. Wałbrzych ma otrzymać 297 mln na budowę obwodnicy śródmiejskiej.

297 mln to 85% kosztów całej inwestycji wartej z 355 mln, 6 kilometrowy odcinek 4 pasmowej jezdni połączyć ma północne dzielnice miasta od wiaduktu nad ulicą Wieniawskiego przez okolice szpitala im. Sokołowskiego, ulice Żeromskiego, Reja z placem Grunwaldzkim. Planowane są trzy bezkolizyjne estakady – przy ulicach Wyszyńskiego, Żeromskiego i Reja. Czas wykonania szacowany jest na około 3 lata, pod warunkiem otrzymania obiecanych funduszy…

Jak powiedział na konferencji prasowej prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej jest szansa, że pieniądze na budowę drogi będą zostaną wydane na miejscu i staną się impulsem rozwojowym dla lokalnych przedsiębiorstw budowlanych, wydobycia kruszywa i przełożą się zwiększenie zatrudnienia. Budowa obwodnicy to największa od 70 lat pojedyncza inwestycja w Wałbrzychu a jej historia rozpoczęła się blisko 20 lat temu.

Jedna myśl na temat “Wałbrzych dostanie pieniądze na obwodnicę śródmiejską

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress