#WałbrzychZyska

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa Ireneusza Zyski – kandydata na prezydenta Wałbrzycha w jesiennych wyborach samorządowych.

W konferencji prasowej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska oficjalnie poinformował o swoim udziale w zbliżających się wyborach samorządowych i kandydowaniu na stanowisko prezydenta Wałbrzycha. W konferencji wzięli udział również: Anna Zalewska – minister edukacji narodowej, Michał Dworczyk – szef kancelarii prezesa rady ministrów i Kornel Morawiecki – marszałek senior, przewodniczący partii Wolni i Solidarni. Uczestnicy konferencji poinformowali o pełnym poparciu ze strony Prawa i Sprawiedliwości i rządu dla kandydatury Ireneusza Zyski. O swoim poparciu zapewnił również senator Aleksander Szwed i Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński.

Jak mówił kandydat: Plan dla Wałbrzycha powinien korespondować z planem na rzecz odpowiedzialnego rozwoju premiera Morawieckiego. Dziś Wałbrzych jest miastem speryferyzowanym, które się kurczy, cierpi z powodu depopulacji. Chcę odwrócić te procesy i w porozumieniu z ministrami uzgadniać fundamentalne punkty programu na rzecz rozwoju Wałbrzycha, które ustalę z mieszkańcami. To miasto potrzebuje specjalnego programu swojego rozwoju, a ten rozwój może zapewnić tylko kandydat, który ma poparcie rządu i prezydenta RP. Chciałbym, żeby nastąpiła reindustralizacja Wałbrzycha i żeby został tu utworzony park naukowy na bazie Politechniki Wrocławskiej, żeby podmioty naukowe współpracowały ze szkołami, a sam Wałbrzych stał się przemysłowym sercem Polski.  Chciałbym, żeby Wałbrzych stał się miejscem, gdzie będą powstawać produkty wysoko przetworzone, innowacyjne. Aby Wałbrzych był miastem bardzo ekologicznym, aby tutaj były tworzone technologie związane z odnawialnymi źródłami energii i żeby były one tanie, dostępne dla mieszkańców i poprawiały jakość życia mieszkańców Wałbrzycha. Bardzo szanuję, doceniam pana prezydenta Romana Szełemeja, doceniam jego wkład pracy i wysiłek, który włożył podczas tych dwóch kadencji jako prezydent miasta, ale uważam, że będzie mu bardzo trudno wyzwolić kolejne impulsy rozwojowe. Jako Poseł, który blisko współpracuje z rządem, ma poparcie pana Premiera, Ministrów obecnego rządu, jestem przekonany, że uda mi się zbudować program, który spowoduje dodatkowe impulsy rozwojowe zewnętrzne. Niesłychanie ważne jest też, aby sprowadzić dużych inwestorów do Wałbrzycha, którzy są w stanie zainwestować pieniądze rzędu kilku miliardów euro czy dolarów. to jest wielka ambicja, aby Wałbrzych powrócił na ścieżkę rozwoju przemysłowego. To jest możliwe.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress