Weekendowe przejazdy powozem do Książa…

Pogoda dopisała i weekendowe przejazdy do Książa  powozem konnym cieszyły się dużym zainteresowaniem Świebodziczan.

Atrakcja tego typu została po raz pierwszy zorganizowana w naszym mieście 12 i 13 września. Pomysł okazał się trafiony, ale nie obeszło się bez organizacyjnych wpadek. Chętnych na darmowe przejazdy było zdecydowanie więcej niż możliwości. Jednorazowo mogło być przewiezionych 12 osób, więc część musiała obejść się smakiem lub czekać kilka godzin w kolejce. Na pewno należałoby wprowadzić jakiś system rezerwacji miejsc…

Mógłby to być początek wykorzystania położenia Świebodzic nieopodal zamku do promocji i przyciągnięcia turystów. Jeżeli organizatorzy chcą w ten sposób promować miasto muszą pomyśleć w jaki sposób dotrzeć do gości z poza Świebodzic.

W każdym razie trzymam kciuki i liczę na to, że zapowiedzi kolejnych akcji będą prawdziwe, a organizatorzy wyciągną wnioski z tego „pierwszego razu”.

Organizatorami byli Gmina Świebodzice i Stado Ogierów Książ. Trasa przejazdu wiodła z Rynku w Świebodzicach przez główną bramę książańskiego parku i park do Stada Ogierów i z powrotem, z przerwą w Stadzie.

Ponieważ pojawiły się opinie, że tego typu praktyki mogą być szkodliwe dla zwierząt, zapytałem o to „koniarzy”. Ich opinie były jednoznaczne, dla pary koni, które są przyuczone do pracy w zaprzęgu taki wysiłek i na takiej trasie nie może im zaszkodzić, a głośna sytuacja jaka miała miejsce w Zakopanem tutaj na pewno się nie powtórzy…

Sebastian Biały

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress