WSPÓŁPRACA DLA DEMOKRACJI POLSKA UKRAINA 2014 – zaproszenie do projektu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PT. WSPÓŁPRACA DLA DEMOKRACJI POLSKA UKRAINA 2014 – ZGŁOSZENIA DO 31.11.2014 r. Projekt realizowany przez fundację Dolnośląskie Centrum Inicjatyw Europejskich w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

fio

  • Opis projektu

Celem projektu jest wdrożenie narzędzi i wzorców współpracy oraz ich upowszechnienie pomiędzy przedstawicielami NGO’s oraz JST na terenie powiatu oławskiego, a także zainicjowanie współpracy z działaczami organizacji pozarządowych i JST z Polski i Ukrainy.
W ramach projektu odbędą się m.in. szkolenia o charakterze wykładowo-warsztatowym. Łącznie szkoleniami objętych zostanie 48 os. (po ok. 24 przedstawicieli NGO i JST). Szkolenia poprowadzą radca prawny z kancelarii adwokackiej we Wrocławiu oraz doświadczony trener Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Zostanie opracowany podręcznik dot. zasad współpracy NGO i JST oraz powstanie strona internetowa projektu.
Do projektu zostanie zaproszonych także 20 pracowników samorządów i działaczy organizacji pozarządowych z terenu zachodniej i środkowej Ukrainy. Będą oni uczestnikami wizyt studyjnych i warsztatów organizowanych na terenie Powiatu Oławskiego i Wrocławia. Dzięki temu będzie można nawiązać interesujące kontakty z partnerami ukraińskimi w celu dalszej współpracy w przyszłych projektach.

  • Efekty udziału w projekcie

Porzez realizację projektu wzmocniony zostanie wpływ organizacji pozarządowych z terenu powiatu Oławskiego na działania lokalnych samorządów, otrzymaję one wiedzę oraz realne narzędzia wpływu na lokalną rzeczywistość, a także zwiększą swoje szanse na pozyskanie środków samorządowych na działania prospołeczne.

  • Uczestnicy projektu

Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (pracowników, członków oraz wolontariuszy) oraz przedstawicieli samorządów lokalnych (pracowników urzędów, jednostek organizacyjnych i pomocniczych oraz radnych).

  • Terminy i miejsce szkoleń

Szkolenia odbędą się w miesiącach: październik-listopad 2014 r. (planowanych jest 8 dwudniowych 8 godzinnych szkoleń). Szkolenia odbywać się będą w Centrum Kultury w Oławie.

  • Zgłoszenia do projektu

Aby wziąć udział w szkoleniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: dcie1@o2.pl do 30 września br.

  • Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia przez Internet na stronie: www.dcie.org.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny! Każdy z uczestników szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe, podręcznik oraz ciepły posiłek.

Opracował: Piotr Hańderek

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress