Wystawa Magdaleny Abakanowicz w Wałbrzychu

Wałbrzyska Stara Kopalnia to dobre miejsce na tego rodzaju działalność. Industrialne tereny doskonale nadają się na takie wystawy.

Z dużą przyjemnością wziąłem udział w otwarciu wystawy prac Magdaleny Abakanowicz w wałbrzyskiej Starej Kopalni. To kolejna wystawa artystki o światowej sławie w pomieszczeniach i na terenie tego obiektu. Zaprezentowane prace pochodzą z prywatnej kolekcji autorki, kolekcji Irminy Nazar i Artura Trawińskiego, kolekcji MARe, a także kolekcji NOWA 20_21. Wernisaż ściągnął całą „śmietankę” artystyczną Wałbrzycha i okolic. Wystawa Obecność, Istota, Tożsamość potrwa do 30 grudnia 2018 roku. Wstęp w trakcie jej trwania: 5 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy – do kupienia w kasie Starej Kopalni.

Magdalena Abakanowicz, jedna z największych polskich gwiazd na światowej scenie artystycznej, zyskała międzynarodowy rozgłos w latach 60. w wyniku przedstawienia eksperymentalnych i niezwykle rzadkich w tamtym czasie rzeźb z tkaniny artystycznej nazwanych przez artystkę „Abakanami”. Płynne struktury tkane z materiałów organicznych znacznie rozszerzyły tradycyjne pojmowanie rzeźby, przekształcając płaską powierzchnię tkaniny w dynamiczną formę zorganizowaną przestrzennie wyzwalającą złożone wrażenia wizualne i dotykowe.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress