Za kilka dni rozpocznie się 11. Festiwal Reżyserii Filmowej

Już za kilka dni rozpocznie się Festiwal Reżyserii Filmowej. Przez siedem lat odbywał się w Świdnicy, przez rok w Jeleniej Górze, a dwa ostatnie lata w Głogowie, teraz zagości w wałbrzyskiej Starej Kopalni i Kinie Apollo.

Wiadomo, że do Wałbrzycha przyjadą m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Jan Jakub Kolski, Robert Gonera, Agata Kulesza, Anna Samusionek, Artur Żmijewski, Renata Dancewicz, Wojciech Pszoniak, Jan Nowicki, Janusz Majewski, Sylwester Chęciński, Janusz Zaorski, Waldemar Krzystek, Anna Dereszowska, Zbigniew Waleryś. Mają też przyjechać: Dorota Kobiela i Hugh Welchman – twórcy nominowanego do Oskara „Twojego Vincenta”.
Będą wśród ośmiorga twórców, którzy w tym roku powalczą o Złotego Dzika, nagrodę za najlepszą reżyserię. Oprócz nich są to: Piotr Domalewski („Cicha noc”), Krzysztof Lang („Ach, śpij kochanie”), Paweł Maślona („Atak paniki”), Łukasz Palkowski („Najlepszy”), Jagoda Szelc („Wieża jasny dzień”) i Małgorzata Szumowska („Twarz”).
Konkursowe produkcje będzie oceniało jury: Janusz Zaorski (przewodniczący), Sylwester Chęciński i Waldemar Krzystek.

W trakcie Festiwalu wręczone zostaną dwie nagrody specjalne. Jan Jakub Kolski odbierze Złotego Dzika, nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Laureatką nagrody za twórczą współpracę aktora z reżyserem jest znakomita aktorka Agata Kulesza. Nagrody zostaną wręczone podczas gal rozpoczęcia i zakończenia – 1 i 6 czerwca o godz. 19.30 w Starej Kopalni.
Wstęp na wszystkie projekcie i imprezy towarzyszące będzie bezpłatny (tylko za wejście na galę zapłacimy 60 zł, a na dwie 100 zł). Wydawanie wejściówek i sprzedaż biletów rozpoczęło się 19 maja w Starej Kopalni.

Program Festiwalu jest TUTAJ

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress