Zapolska Superstar – premiera w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

Zapolska Superstar (Czyli jak przegrywać, żeby wygrać) to tytuł pierwszej w tym sezonie premiery w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Reżyseria: Aneta Groszyńska, tekst i dramaturgia: Jan Czapliński, scenografia i kostiumy: Tomasz Walesiak, muzyka: Marcin Liweń, choreografia: Katarzyna Zielonka
Pamiętamy ją głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej”, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów.
Chcemy o niej opowiedzieć, bo czujemy, że wiele jej zawdzięczamy, może więcej niż Mickiewiczom, Wyspiańskim i Sienkiewiczom. Nie opowiadała o Historii, a o historiach – o tym, co wspólne nam wszystkim, o prostych, życiowych sprawach, śmiesznostkach, małych tragediach.
Na podstawie biografii Gabrieli Zapolskiej tworzymy teatralny zabawny muzyczny kolaż biograficzny. W scenerii prowincjonalnej świetlicy, stawiamy pomnik jednej z zapomnianych bohaterek, i zadajemy widzom pytanie: czy już żyjesz pełnią życia? Można inaczej!

Premiera: 16 października 2015r., godz. 19.00, Scena Kameralna

Prezentacje popremierowe:
17 października 2015 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
18 października 2015 / godz. 17.00 / Scena Kameralna / spektakl EDU, na który zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i tych, którzy chcą WIEDZIEĆ WIĘCEJ – wzbogacony o prezentację strony edukacyjnej spektaklu, spotkanie z twórcami i pokazową lekcję teatralną – performatywny wykład O CZYM JEST HAMLET?
Tym spektaklem inaugurujemy 16. DNI DRAMATURGII „Dramaturgia jednorazowego użytku”.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress