Zniknęły, nie wszystkie, prywatne reklamy ze strony miejskiej w Świebodzicach.

Na stronach internetowych zarządzanych przez Urząd Miejski w Świebodzicach jest prowadzona interesująca praktyka, praktyka nie stosowana na stronach urzędów i finansowanych ze środków publicznych.

Na oficjalnej stronie Świebodzic oraz Miejskiego Domu Kultury znajdują się reklamy i linki do prywatnych stron nie związanych z publicznym interesem a promujące prywatną działalność komercyjną.

28 stycznia zapytałem w trybie dostępu do informacji publicznej na jakich zasadach się to odbywa i ile ewentualnie kosztuje. Już w kilka dni po złożeniu zapytania w ratuszu, większość tych reklam ze strony miejskiej została usunięta (nie wszystkie) a po następnych kilku otrzymałem informację, „że na stronie www.swiebodzice.pl nie są zamieszczane informacje z linkami do stron prywatnych będących stronami komercyjnymi. Jeżeli dana osoba/instytucja/firma świadczy usługi prospołeczne i działania te są nieodpłatne, zamieszczenie takiej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach jest możliwe oraz bezpłatne.” Na stronie miejskiej w dalszym ciągu znajdują się banery reklamowe prywatnych firm, oraz link do prywatnego forum. Jeżeli miejsce w którym można anonimowo (dla czytelników!) wypisywać oszczerstwa i w ten sposób kreować opinię społeczną „świadczy usługi prospołeczne”, to gratuluję autorce tej odpowiedzi poczucia humoru…

Bardzo „ciekawą” odpowiedź otrzymałem od dyrektorki Miejskiego Domu Kultury: „Informuję, iż zgodę na umieszczanie reklamy na stronie www.mdk.swiebodzice.pl wydaje każdorazowo Dyrektor MDK na indywidualny wniosek osoby zainteresowanej. W Miejskim Domu Kultury nie obowiązuje żaden regulamin określający zasady umieszczania prywatnych reklam.” (pisownia oryginalna). Wygląda na to, że pani dyrektor traktuje stronę jak własność prywatną. Zwyczajowo na stronach typu „Dom Kultury” umieszczone są informacje o partnerach, instytucjach pokrewnych, współpracujących mediach… Na stronie świebodzickiego MDK znajdziemy m.in. linki do strony hotelu, firmy zajmującej się sprzedażą instrumentów muzycznych czy portalu o tematyce turystycznej… A może one coś wnoszą do działalności kulturalnej?

Sebastian Biały

strony UM w Świebodzicach

reklamy na miastoc
reklamy na miastob

 

 

strona MDK w Świebodzicachreklamy na miastoa

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress