Teatr z Ogniem w Głowie

Od 18 do 22 października młodzież przejmuje Teatr Szaniawskiego!

Zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu na 2. edycję międzynarodowego projektu artystyczno-badawczego: Z OGNIEM W GŁOWIE – SPOTKANIA Z NIEMIECKĄ DRAMATURGIĄ DLA MŁODZIEŻY w ramach XVII Dni Dramaturgii.
PRZECZYTAMY 3 zupełnie nowe teksty, przygotowane przez młodych reżyserów u progu karier, w premierowych tłumaczeniach.
SMUTEK I MELANCHOLIA Bonna Parka, w reżyserii Amadeusza Nosala. O depresji, smutku i żółwiu, który od tysięcy lat nie może umrzeć, choć bardzo tego pragnie.
TY, HITLER, autorstwa Kristo Ŝagora, w reżyserii Grzegorz Jaremko. Przekonajmy się, ile Hitlera jest w każdym z nas.
KRÓLESTWO ZWIERZĄT, duetu Nolte Decar, w reżyserii Joanny Bednarczyk, czyli o pewnym upalnym lecie, kiedy na szkołę spadł czołg i uciekła szynszyla.

Podczas 5 dni tematycznych 4 autorów oraz kilkunastu ekspertów z Niemiec i Polski, porozmawia o TEATRZE W KLASIE, czyli przekraczaniu ograniczeń – nie tylko przestrzennych; NOWYCH FORMACH TEATRU DLA MŁODZIEŻY, czyli tańcu, nowych technologiach i o poszukiwaniu nowego języka;
o TEATRZE PARTYCYPACYJNYM MŁODZIEŻY, czyli sytuacji, w której młodzież jest twórcą, o EDUKACJI TEATRALNEJ W SZKOLE, czyli o tym, co szkoła może dać teatrowi, i po co teatr idzie do szkoły – oraz o TEATRZE DORASTANIA, czyli o czasie, w którym przestajemy być dziećmi.
A ponadto w programie Z OGNIEM W GŁOWIE: wykłady, spektakle, warsztaty, zjazd Liderów Teatroteki Szkolnej, Młody Klub Festiwalowy i nowe myślenie o teatrze dla młodzieży.
„Misją Z OGNIEM W GŁOWIE 2 będzie pokazanie najnowszych trendów w obszarze teatru dla nastolatków w Niemczech i skonfrontowanie ich z praktykami rozwijanymi w Polsce. Jesteśmy głęboko przekonani, że młodzież zasługuje na własne miejsce w teatrze, a obowiązkiem teatru jest wspólne poszukiwanie takiego miejsca. W czasach społecznych niepokojów, niepewnej przyszłości, politycznej zawieruchy i wiecznych sporów teatr staje się doskonałym miejscem, by wykrzyczeć swój sprzeciw – wykrzyczeć go w spotkaniu, w gorącym dialogu” – piszą kuratorki.
Nie przegapcie okazji, by zadać pytania o miejsce młodzieży w polskim teatrze.
Na Z OGNIEM W GŁOWIE 2 gorąco zaprasza Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i kuratorki: Iwona Nowacka i Dorota Kowalkowska.
Honorowy Patronat: Prezydent Wałbrzycha Dr Roman Szełemej.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress